3 skuteczne sposoby: Jak pozbyć się nieprzyjemnego zapachu?

BABCINE SPOSOBY NA PIĘKNY ZAPACH SKÓRY

Zawsze wydawało mi się, że oprócz tego, że moja babcia zawsze o siebie dbała, używała również drogich perfum. Zawsze przyjemnie pachniała, a jej krewni zastanawiali się, skąd wzięła pieniądze na drogie perfumy. Do niedawna udawało jej się uniknąć odpowiedzi, mówiąc: „Mam fanów, którzy mi je dają”, ale wszyscy wiedzieliśmy, że tak nie jest. Niedawno moja babcia zdradziła mi swój sekret. Jeśli ty też chcesz go poznać, zostań z nami do końca.

W wieku 60 lat w wyniku zmian hormonalnych i fizjologicznych pojawia się zapach starczy. Skóra staje się cieńsza, a gruczoły łojowe nie pracują tak intensywnie. Jeśli w młodości wszystkie nieprzyjemne zapachy wydobywały się wraz z potem, na starość już tak nie jest. Starsi ludzie mniej się pocą i z całego ciała wydziela się zapach.

Lekarz Eric Shapiro uważa, że to ​​odwodnienie odgrywa główną rolę w tym procesie. Skóra osób starszych jest coraz bardziej odwodniona i złuszczona. A martwe komórki nabierają starczego zapachu.

Również wraz z wiekiem, zbliżającym się do 80 lat, zapach mężczyzn staje się wyraźniejszy niż kobiety, niektórzy uważają, że zmiany te są związane z hormonami. Mimo to można sobie z tym poradzić, zachowując stosowną higienę. Oto 3 skuteczne sposoby na dobry zapach w każdym wieku.

Codziennie dbaj o higienę ciała.

Może to zabrzmieć banalnie, ale nie wszyscy biorą codzienny prysznic. Jeśli trudno ci się poruszać, użyj ręcznika zamoczonego w wodzie z mydłem lub wilgotnych chusteczek.

Użyj ręcznie robionego dezodorantu

Moja babcia jest całkowicie przeciwna dezodorantom, które są sprzedawane w sklepach. Zawierają dużo szkodliwych pierwiastków chemicznych. Dezodorant zastąpiła sodą oczyszczoną, którą nakłada na wilgotną skórę, zwłaszcza pod pachami. Soda oczyszczona doskonale usuwa zapach. Ponadto babcia używa 3% wody utlenionej, którą aplikuje wacikiem.

Aromat olejków eterycznych.

Moja babcia powiedziała, że ​​z wiekiem przestała używać perfum. I dawno ich nie kupowała. Teraz lubi olejki eteryczne, które są sprzedawane w aptece. Najczęściej wybiera cytrusy: pomarańczę, cytrynę, mandarynkę, grejpfrut, których zapach staje się bardzo przyjemny na jej skórze.

Możesz także spróbować wanilii, jaśminu, róży, mięty, lawendy i innych. Nie są drogie, przyjemne, a aromat utrzymuje się przez cały dzień. Nanieś kilka kropli na szyję, nadgarstki, klatkę piersiową i włosy.

Leave a Reply