3 sekrety stylistek makijażu z efektem odmładzającym: proste i łatwe do wykonania!

Najszybszym sposobem, aby Twoja twarz wyglądała świeżo i młodziej, jest lifting twarzy.

Znając niektóre niuanse stosowania kosmetyków, z łatwością opanujesz rodzaj makijażu, który sprawi, że będziesz wyglądać młodziej.

Z pewnością nie każdy chce uzyskać profesjonalny makijaż wykonany przez popularnych wizażystów przed i po. Nawet opanowując niektóre podstawy, uda się wykonać lekki makijaż, który będzie dobrym pomysłem na odświeżenie wyglądu.

Istnieje wiele sztuczek makijażowych, które pomagają wizualnie odmłodzić twarz, dzisiaj porozmawiamy o 3 z nich, które są podstawowe.

Gładka tekstura skóry

Aby podkład i inne kosmetyki dekoracyjne do twarzy rozłożyły się na skórze idealnie równą warstwą, konieczne jest przygotowanie twarzy do jego aplikacji.

Minimum, którego potrzebujesz, to dobre nawilżenie, w przeciwnym razie podkład będzie znacznie gorzej wyglądał. Drugim ważnym krokiem w liftingu makijażu jest użycie specjalnej bazy. Dostępne są z różnymi efektami. Na przykład rozjaśnienie i wyrównanie kolorytu skóry czy wypełnienie drobnych niedoskonałości.

Jeśli chcesz uzyskać gładki efekt, możesz użyć specjalnej bazy pod makijaż na bazie silikonu. Istnieją profesjonalne podkłady, które mogą wypełnić nawet dość zauważalne nierówności. Ale bardziej nadają się do makijażu wieczorowego niż do codziennego makijażu.

Wyrównany koloryt skóry

Nawet zmarszczki nie dodają kobiecie tyle lat, co nierówny koloryt skóry. Wybierz podkład w tonacji z głównym odcieniem lub nieco jaśniejszy. Uważa się, że jasna skóra jest młodzieńcza, ale nie trzeba przesadzać z jej rozjaśnianiem. Najlepszą opcją jest użycie podkładu o pół odcienia jaśniejszego od skóry. Jeśli zdecydujesz się użyć podkładu jaśniejszego od odcienia skóry, upewnij się, że nakładasz podkład również na szyję. Aby twoja twarz nie wyglądała jak plastik, upewnij się, że używasz różu i rozświetlacza w dobrej proporcji.

A na koniec puder woalujący, który nakłada się pędzlem, a nie gąbką. W ten sposób pozbędziesz się niechcianego błyszczenia, nadając skórze matowe wykończenie.

Kształtowanie brwi

Jeśli natura nagrodziła Cię niesamowitymi brwiami, wystarczy nadać im zgrabny kształt i styl. Jeśli nie, upewnij się, że zwracasz uwagę na ich makijaż. Wyprofilowane brwi natychmiast zmieniają ogólny wygląd twarzy

Przykłady, na których widać wszystkie wymienione wyżej sztuczki

Równomierny, piękny koloryt skóry, wyraźne i zadbane brwi to podstawa każdego makijażu. Makijaż oczu i ust jest sprawą indywidualną i zależy od wielu czynników.

Jeśli podobał Ci się ten artykuł, nie zapomnij podzielić się nim ze znajomymi!