3 oznaki, że Twoja fryzura jest nieodpowiednia dla Ciebie

Każda kobieta przynajmniej raz w życiu pomyślała o swojej fryzurze, czy naprawdę jej odpowiada. Wiele kobiet z braku czasu strzyże włosy z przyzwyczajenia, nie zwracając uwagi na zmiany w świecie mody. Styliści bardzo skrupulatnie podchodzą do swojej pracy i z każdym nowym sezonem oferują różne opcje fryzur. Jeśli wybierzesz odpowiednią fryzurę do swojej sylwetki, kształtu twarzy i stylu życia, możesz osiągnąć wizerunek młodej i pięknej dziewczyny. W materiale zapraszamy do zapoznania się z 3 znakami, które potwierdzą, że fryzura Ci nie odpowiada i musisz ją pilnie zmienić.

Fryzura nieodpowiednia do kształtu twarzy

Jeśli wybierzesz fryzurę, która nie pasuje do kształtu twarzy, możesz popełnić fatalny błąd. Mistrzowie w tej sytuacji opierają się na następujących kryteriach: Okrągła twarz charakteryzuje się długością równą szerokości. Idealna są włosy średniej długości. Najlepszą opcją jest bujna fryzura z asymetrią i obecnością skośnej grzywki. Możesz wybrać fryzurę typu bob lub kaskada. Warto unikać pixie i skróconych wariantów care lub garcon.

Ta kobieta jest uważana za idealną z punktu widzenia, że ​​każda opcja strzyżenia jest dla niej odpowiednia.

Kobiety o kwadratowych lub prostokątnych rysach twarzy powinny unikać prostych fryzur. Lepiej wybrać fryzurę, w której występuje asymetria lub długie loki.

Trójkątne rysy twarzy wyrażają szerokie czoło lub zaakcentowane kości policzkowe. Do tego typu włosów nadaje się fryzura o długości, która kończy się na krawędzi podbródka. Średniej długości fryzura ze schludnymi grzywkami również wygląda harmonijnie.

Cechy trapezu reprezentowane są przez kształt, w którym dominuje wąskie czoło. W takim przypadku warto preferować obszerne fryzury z gradacją, możesz wybrać wydłużony rodzaj takiej fryzury.

Jeśli nie możesz określić kształtu swojej twarzy, stylista wskaże Twoje wady i zalety. Za pomocą fryzury możesz wizualnie poprawić wygląd, więc nie spiesz się, aby wybrać sam zabieg.

Fryzura zmienia się po wyjściu z salonu fryzjerskiego

Kolejnym krokiem w wyborze fryzury jest określenie struktury i rodzaju włosów. Jeśli wybierzesz efektowną fryzurę, która idealnie pasuje do stylizacji, nie oznacza to, że zawsze tak będzie. Jeśli włosy są zbyt tłuste, nie należy wybierać zbyt krótkich fryzur z obszerną koroną bez efektu warstwowego. W takim przypadku powinnaś wybrać prostą fryzurę, która nie wymaga długich godzin stylizacji.

Krótkie fryzury są odpowiednie dla pań, które mają co najmniej trochę naturalnej objętości włosów. Miękkie włosy nie będą w stanie utrzymać swojego kształtu i tym samym ułożyć się idealnie na całej głowie i twarzy. Zwróć uwagę na kaskadowe lub stopniowane fryzury o średniej długości.

Fryzura może podkreślić wady

Strzyżenie powinno nie tylko pasować do kształtu twarzy, ale także ukrywać oczywiste wady twarzy. Kobiety czasami zaniedbują tę zasadę, a za pomocą stylowego detalu tylko pogarszają swój wizerunek. Na przykład kobiety, które mają długie nosy, powinny unikać długich prostych grzywek. Ale panie z wysokim czołem, wręcz przeciwnie, powinny zdecydować się na grzywkę. Jeśli tego nie zrobisz, całe skupienie twojej twarzy uwydatni tę konkretną wadę.

Jeśli patrzysz w lustro i nie widzisz pięknej i eleganckiej dziewczyny, to czas coś zmienić. Przede wszystkim każda osoba zwraca uwagę na twarz i odpowiednio na włosy. Niewłaściwa fryzura może zrujnować Twój wygląd, podkreślić wady i przyciągnąć niepotrzebną uwagę. Przed pójściem do salonu spróbuj samodzielnie wybrać fryzurę, a dopiero potem skonsultuj się ze stylistą.