3 odcienie szminki do noszenia w wieku 50 lat!

Bez wątpienia oczy i usta to najpotężniejsza broń w kobiecym arsenale. A ich makijaż jest ważniejszy, niż się wydaje na pierwszy rzut oka. O oczach pisaliśmy już kilka razy, ale co z ustami?

Wiedz, że odcień ust jest ważniejszy niż jakikolwiek inny element. Pomadka to akcent, który najbardziej się wyróżnia, a cały Twój wygląd zależy od jego koloru. Oto kilka kolorów, które przyniosą korzyści w wieku 50+  i inne odcienie, których powinnaś unikać.

Różowy kolor

Różowy to kolor dziecięcy, który często wyrządza więcej szkody niż pożytku. Zwłaszcza po 50 roku życia. Zwłaszcza, gdy mówimy o odcieniach z pigmentem liliowym. Ten kolor słabo uzupełnia koloryt skóry i wcale nie wygląda naturalnie. Zamiast tego różowa szminka o neutralnym odcieniu wygląda naturalnie. A naturalność, jak wiesz, jest zawsze dobra.

Głęboka czerwień

Czerwień kojarzy się z pasją i kobiecością i pasuje do wszystkich kobiet bez względu na wiek. Czerwień ma niezrównany urok i elegancję, zwłaszcza gdy mówimy o głębokich tonach. Kolor ten noszony jest w połączeniu z dyskretnym makijażem, jak najbardziej zbliżonym do naturalnego odcienia skóry. W tym przypadku matowa czerwień staje się akcentem, który odpowiada na wyrazistość.

Brzoskwiniowy kolor

Kolor brzoskwiniowy jest najbardziej odpowiedni po 50 roku życia. Niektórzy styliści nazywają go kolorem przyszłości, ponieważ jest jednocześnie wyrazisty, żywy i dyskretny. Nie podkreśla wieku, koloru zębów ani zmarszczek wokół ust. Jednocześnie ton jest uniwersalny i można go nosić niezależnie od stroju. Dobrze wygląda niezależnie od karnacji i łączy się z dowolnymi innymi kolorami.

Bonus: unikaj tego koloru!

Unikaj ciemnych i ciepłych odcieni. Ciemne pomadki zawsze postarzają i stawiają cerę w złym świetle. Rozjaśniają cerę i podkreślają niedoskonałości cery. Z tego powodu wygląda dobrze tylko w młodości.

Kolejne, czego należy unikać to szminka w ciepłych kolorach – brązowym lub matowym pomarańczowym. Podkreślają zmarszczki i worki pod oczami, a do tego wyglądają bardzo nudno. Kolor nada ci niezdrową bladość.