3 odcienie szminek, które odmładzają twarz

Odpowiednie odcienie kosmetyków w makijażu ust i oczu to klucz do pięknego i zadbanego wyglądu. Bez względu na to, jak piękny będzie odcień danej szminki, da ona zupełnie inne efekty na różnych twarzach.

Niestety nie ma całkowicie uniwersalnych kolorów, które pasują do każdego. Zawsze są wyjątki. Istnieje jednak wiele odcieni, które najlepiej prezentują się na ustach i zawsze znajdują się w arsenale profesjonalnych wizażystów.

Matowy róż

Ten odcień wizualnie wyrównuje koloryt skóry i sprawia, że ​​pigmentacja twarzy jest mniej widoczna. Efekt ten uzyskuje się dzięki ogólnej korekcji koloru twarzy. Przy wyborze zwróć uwagę na pomadki o satynowym lub błyszczącym wykończeniu. Należy unikać połysku.

Odcienie brzoskwini

Różnorodne odcienie różu, które zawsze są ponadczasowe i modne. Brzoskwiniowe pomadki lub błyszczyki odświeżają twarz i rzadko podkreślają niedoskonałości. Ich wybór jest bardzo duży, zarówno w markach budżetowych, jak i luksusowych. W przypadku brzoskwiniowego odcienia szminki możesz poeksperymentować z wykończeniem. W zależności od kondycji Twoich ust, ich kształtu i ogólnego wyglądu możesz zastosować zarówno opcje matowe, jak i błyszczące.

Ciepły brąz

Istnieje wiele opcji tego odcienia. Przy wyborze najlepiej skupić się na odcieniu skóry. Brązowy odcień pomadki nie powinien łączyć się z głównym odcieniem skóry.