3 odcienie farb do włosów, z których powinnaś zrezygnować po 45 roku życia: tylko dodają ci lat

Istnieją odcienie włosów, które mogą optycznie postarzyć twarz, podkreślając linię zmarszczek. Kobiety po 45 roku życia powinny wybrać coś, co podkreśla ich urodę i indywidualność, a eksperymenty z wyglądem śmiało można zostawić młodym dziewczynom.

Czarne włosy

Kolor czarny – zawsze postarza osoby. Jeśli nie jesteś naturalną brunetką i nie masz wrodzonych predyspozycji do ciemnych włosów, to powinnaś zrezygnować z takiej koloryzacji i wybrać jak najbardziej naturalne odcienie. Jeśli już bardzo chcesz ciemne włosy, to mogą to być: ciemna lub brązowa czekolada.

Czerń na pewno podkreśli wszystkie zmiany związane z wiekiem na twarzy, a to nie jest najlepszy wybór dla kobiety po 45 roku życia.

Rude włosy

Absolutnie wszystkie brzydkie miedziane odcienie podkreślają plamy i zmarszczki na twarzy. Aby ukryć liczne defekty skóry, które pojawiają się u kobiet po 45 roku życia, warto zrezygnować z koloryzacji włosów na rudo. To on podkreśla wszelkie niedoskonałości twarzy.

Zamiennikiem rudego odcienia może być karmel. A w połączeniu z jasnymi pasemkami uzyskasz ciekawe przejście, które zwróci uwagę na Twoje włosy.

Niezwykłe kolory

Czasami po 45 roku życia niektóre kobiety są zainteresowane radykalną zmianą wyglądu, dlatego farbują włosy na niezwykle nienaturalne kolory.

Nienaturalne odcienie najlepiej pasują do młodszych przedstawicielek płci pięknej, a nie do bardziej doświadczonych eleganckich kobiet. Styliści zdecydowanie zalecają rezygnację z tych kolorów na głowie i preferowanie bardziej naturalnego odcienia.

Wraz z wiekiem musisz zwracać większą uwagę na swój wygląd, a zwłaszcza na włosy – jest to jeden z najważniejszych elementów Twojego wizerunku. Jednak nie przestawaj eksperymentować z kolorami, ale bądź zawsze bardzo ostrożna. W końcu znajdziesz odcień, który korzystnie wpłynie na Twój wygląd i będziesz czuć się w nim znakomicie. Najlepiej w takim przypadku skontaktować się ze swoją fryzjerką, która najlepiej doradzi w tej kwestii. Czasami warto wydać więcej pieniędzy dla odpowiedniego efektu, o czym sama się przekonasz. 

Jeśli podobał Ci się ten artykuł, nie zapomnij podzielić się nim ze znajomymi!