Jak się nie ubierać: Najczęstsze błędy modowe popełniane przez kobiety!

W pogoni za pięknem kobiety popełniają wiele błędów. Tak było i zawsze będzie. Dlatego dzisiaj omówimy kilka błędów w ubiorze, które popełniają prawie wszystkie kobiety.

#1. Akcesoria

Nadmiar akcesoriów wygląda staroświecko, zwłaszcza jeśli chodzi o biżuterię. Zbyt duża ilość biżuterii kojarzy się z samochwałą, starością i brakiem dobrego smaku. Uważaj też na duże akcesoria. Duże akcesoria są niebezpieczne. Tak, są modne, ale uważaj na siebie. Smok z kryształkami na fioletowym tle nigdy nie wygląda elegancko.

#2. Harmonia

Podczas tworzenia stroju ważne jest, aby znaleźć równowagę między kolorami, kształtami i fakturami. Zobaczmy, jakie błędy popełniła kobieta na tym zdjęciu.

Przede wszystkim chodzi o kolory. Użyła zbyt wielu żywych odcieni. Nie ma nic złego w jasnych kolorach, ale należy je rozcieńczyć neutralnymi, kremowymi lub pastelowymi tonami.

Po drugie chodzi o tekstury. Nie używaj więcej niż 2-3 różnych tekstur lub kolorów. Naliczyłem 8 różnych elementów według koloru i tekstury. Najwyraźniej ktoś naprawdę chciał się wyróżnić.

Po trzecie, chodzi o kształty. Linie i proporcje ciała są zniekształcone, strój wygląda niechlujnie, a figurze brakuje kobiecego wdzięku i naturalności. Oto jak ten sam styl może wyglądać zupełnie inaczej. Lepsza!

#3. Skarpety

Wiele kobiet popełnia błąd wybierając skarpetki. Ale sekret harmonijnego wyglądu jest tak prosty, jak to tylko możliwe. Do kolorowych butów nosi się szare, czarne i białe skarpetki. A kolorowe skarpetki nosi się do ciemnych lub szarych butów. Nie odwrotnie! Oto kilka udanych kombinacji.

Bonus: Torebki

Torebka odzwierciedla styl życia, osobowość i status kobiety. I nie ma znaczenia model, ale sposób, w jaki go nosisz. I tutaj naprawdę mam coś do dodania.

Nie noś torebek w ten sposób! To chwilowy trend, balansujący na granicy absurdu. Więcej o torebkach pisałam w poniższym artykule.

Czytaj więcej: Jak prawidłowo nosić torebkę? 7 zasad dla eleganckich kobiet