3 kształty brwi, które odmłodzą każdego: jeśli chcesz uzyskać atrakcyjny wygląd, pamiętaj o tych wskazówkach!

Podczas wykonywania makijażu makijażystki przykładają dużą wagę do kształtowania brwi. I w rzeczywistości nie jest to przypadek.

Każda wizażystka wie, jak duży wpływ na efekt końcowy makijażu mają brwi. W końcu najmniejszy błąd w wyborze kształtu lub odcienia może zepsuć nawet najdoskonalszy wygląd. 

Biorąc pod uwagę specyfikę, konieczne jest prawidłowe i precyzyjne wyregulowanie brwi. Profesjonalna praca z łatwością może zastąpić drogie wycieczki do kosmetyczki i kremy odmładzające.

Rzeczywiście, brwi mogą odmłodzić twarz kobiety. Jak dokładnie jest to możliwe? Dowiedz się dalej w dalszej części

Naturalność wciąż jest w modzie, więc popularne niegdyś na Instagramie brwi śmiało można nazwać porażką i spisać na straty jako nieudany eksperyment.

Nie należy podkreślać brwi kontrastowym odcieniem, który radykalnie różni się od odcienia skóry lub koloru włosów. Dopuszczalna jest różnica maksymalnie dwóch tonów, ale nie więcej. Ponieważ wszyscy stawiamy na naturalność, idealnie równy kontur nie jest tutaj odpowiedni. Niech brwi będą lekko rozmyte. Aby utrwalić pożądany kształt, użyj przezroczystego żelu. Pomoże wygładzić włosy we właściwym kierunku.

Kształt ,,półkoła”

Najczęstszym sposobem pielęgnacji brwi w domu jest nadanie im kształtu półkola. Nawiasem mówiąc, większość ludzi ma ten naturalny kształt brwi. Jeśli również należysz do tej kategorii, nigdy nie uciekaj się do radykalnej korekty. Trzeba tylko zachować schludny wygląd, nic więcej.

Nie próbuj unosić brwi zbyt wysoko ani ich wyginać. Ten powszechny błąd dodaje twojej twarzy kilka lat.

Kształt brwi z zagięciem

Jedna z kapryśnych, ale pełnych wdzięku form. Brwi z zagięciem pomogą uzyskać najbardziej wyrazisty wygląd i zrównoważyć proporcje twarzy.

Klasyczna forma ma dwie opcje

1. z krzywą pośrodku

2. z krzywą na końcu.

W zależności od owalu twarzy dobierany jest najbardziej optymalny wariant. Takiej korekty powinien dokonać profesjonalista, który z łatwością określi Twoje centrum i jest w stanie całkowicie Cię odmienić. Modelowanie brwi z zagięciem w domu jest bardzo niepożądane. Uważaj, aby nie przesadzić z krzywą. Istnieje duże prawdopodobieństwo nienaturalnego wydłużenia lub skrócenia zewnętrznej krawędzi brwi. Nie zagęszczaj początku brwi.

 

Proste brwi

Posiadaczki poziomo położonych brwi mogą odetchnąć z ulgą, ponieważ mają najbardziej uniwersalny kształt i praktycznie nie wymagają szczególnej pielęgnacji.

Cienkie brwi nie są już modne, a zbyt grube powoli przechodzą do historii. Specjaliści zalecają średnią grubość, nie wychodząc poza granice naturalności.

W celu prawidłowego doboru kształtu brwi najlepiej zwrócić się o pomoc do wizażystki, która po określeniu typu twarzy również zaproponuje idealny dla Ciebie kształt. Nigdy nie należy ślepo podążać za modą, wszyscy ludzie są różni. To, co pasuje jednej pani, dla innej może być totalną porażką.

Jeśli podobał Ci się ten artykuł, nie zapomnij podzielić się nim ze znajomymi!