3 cechy stylowych kobiet. Jeśli masz przynajmniej jedną z nich, jesteś taką kobietą!

Każda kobieta chce być stylowa. A stylowy wygląd to dwa podstawowe elementy: schludny wygląd i dobrze przemyślany strój. Wybór stroju, który podkreśla Twoje wyrafinowanie, wcale nie jest łatwy. Do tego potrzebny jest styl, a nie każda kobieta go posiada. Niektóre kobiety po prostu uważają się za stylowe. Jeśli nie masz pewności, do której kategorii należysz, przeczytaj poniższy tekst i dowiedz się, jakimi znakami można wyróżnić stylową kobietę.

Wiesz jak dobierać kolory

I to nie tylko kolory, ale także krój, faktura czy fasony. Umiejętność dopasowywania ubrań jest albo wrodzona, albo nabyta przez pomyłkę. Można też rozwinąć zmysł estetyczny. Wszystko, co musisz zrobić, to zajrzeć od czasu do czasu do magazynów modowych lub na Instagram kobiet, które Cię inspirują. Ta sztuczka wzbogaci Twoje wrażenia wizualne i poznawcze, dopóki nie będziesz w stanie samodzielnie zaplanować stylowego stroju.

Nie ganiaj za modą

Stylowe kobiety nie gonią za drogimi markami, nie starają się wyróżniać prowokacyjnymi strojami i nie kupują wszystkich bzdur dyktowanych przez modę, co więcej, nie podążają za nią. Bardziej ufają własnemu stylowi i zmysłowi estetycznemu, a mniej modzie. Pamiętaj, że moda musi być akceptowana w małych porcjach, inaczej będziesz wyglądać śmiesznie. Stylowa kobieta wie, jak łączyć współczesne trendy w modzie ze swoim stylem i indywidualnością. W zasadzie wszystkie stylowe kobiety ubierają się prosto i gustownie.

Rozważ strój

Nie komplikuj zbytnio przy wyborze ubrań: najbardziej stylowe kobiety nie potrzebują dużo czasu na ułożenie stroju. Są pewne własnego stylu. To, co naprawdę się liczy, to pamiętanie o wydarzeniu. Strój powinien być zawsze dostosowany do wydarzenia. To jedna z podstawowych zasad, które odróżniają elegancki strój od śmiesznych, staromodnych i nie na miejscu strojów. Obowiązuje dress code, niezależnie od kontekstu! Nie możesz przyjść do biura w mini spódniczce, a na wieczorną imprezę w bluzie z kapturem.