3 błędy, które kobiety popełniają przy wyborze nowej pary spodni: sprawiają, że wyglądasz na starszą i grubszą!

Strój składa się z drobiazgów, a często te drobiazgi potrafią optycznie podkreślić albo wady, albo zalety wyglądu i sylwetki. Sugerujemy rozważenie tego na przykładzie beżowych spodni, ponieważ jest to bardzo wyraźny przykład.

Złe odcienie

Wszyscy doskonale wiemy, że istnieje ogromna liczba odcieni każdego koloru (wystarczy pomyśleć o gablotce ze szminkami lub lakierami do paznokci). Wiele kobiet wie, która z nich podkreśli ich urodę w makijażu, a która nie. A w ubraniach musisz na to zwrócić uwagę. Poniżej przykład ze spodniami. Zwróć uwagę na ich odcień.

Na obu zdjęciach spodnie wyglądają na beżowy. Ale różnica polega na sposobie postrzegania tego odcienia.

Pierwsza opcja: spodnie w kolorze owsianki. Odcień nie jest zbyt przyjemny, nie nadaje kobiecie świeżości, miękkości i ciepła. Krótko mówiąc, nie jest ładny. I choć spodnie dobrze leżą, to ich kolor i wygląd dają inny efekt niż spodnie na drugim zdjęciu.

Druga para spodni ma bardziej żółtawy odcień. Tutaj nie mamy szarości ani brązu, jak w poprzednim przykładzie. Z tego powodu uzyskuje się taką różnicę, chociaż w obu przypadkach kolor jest beżowy.

Te kolory, które kojarzą się z ubraniami roboczymi, powinny być dobierane bardzo ostrożnie. Na pewno nie raz zauważyłaś, że ubrania w kolorze khaki na jednych wyglądają stylowo i pięknie, a na innych jakby właśnie wyszli z placu budowy. Bardzo często nie chodzi tylko o styl, ale także o odcień.

Rozmiar i materiał

Ubrania, które nie zostały zakupione zgodnie z twoim rozmiarem, to duży błąd. Jak tego uniknąć? To właściwie całkiem proste. Jeśli zauważysz, że wiele rzeczy w Twojej garderobie jest w jakiś sposób nieodpowiednich i może na Ciebie nie pasować, to przy kolejnych zakupach staraj się wypróbować te same rzeczy w różnych rozmiarach. Na przykład, jeśli nosisz 46, spróbuj 48 i 44. Dopiero wtedy podejmij decyzję o zakupie. Często rzeczy trochę większe lub mniejsze mogą wyglądać lepiej. I nie wahaj się zapytać sprzedawcy o opinię.
Ale problem, oczywiście, nie zawsze jest zależny od rozmiaru. Najczęściej powodem jest jakość samego materiału.

Spójrzmy na poniższy przykład:

Zgadzamy się, że różnica między tymi dwiema parami spodni jest kolosalna.

Kobieca sylwetka jest postrzegana zupełnie inaczej, jeśli kobieta nosi odpowiedni fason spodni.

Spodnie po lewej stronie sprawiają, że sylwetka wydaje się niższa i szersza, przez co nogi wydają się znacznie krótsze. Tkanina jest marszczona, a spodnie są szersze. Pomysł tkwi w samym stylu, możesz wybrać szerszy model, który będzie wyglądał świetnie. Niebagatelną rolę odgrywa również omówiony powyżej kolor.

Zgadza się, nawet nie widząc twarzy na zdjęciach, wygląda na to, że zdjęcie po lewej to dorosła kobieta, a ta po prawej jest znacznie młodsza. A różnicę robi tylko styl i odcień spodni.

Jeśli podobał Ci się ten artykuł, nie zapomnij podzielić się nim ze znajomymi!