3 błędy jakie popełniamy przy urządzaniu sypialni!

Każde pomieszczenie w Twoim domu ma określoną funkcję i każde pomieszczenie jest bardzo ważne, zwłaszcza sypialnia. Chociaż możesz nie spędzać w sypialni tyle czasu, co w kuchni i salonie, sypialnia powinna być miejscem, w którym twoje ciało i umysł odpoczywają po ciężkim dniu. Ale czasami popełniamy błędy w aranżacji sypialni, które sprawiają, że jest ona mniej funkcjonalna i uporządkowana.

1. Niezwykły kolor ściany

Staraj się unikać zbyt jasnego oświetlenia w sypialni. Większość ekspertów zgadza się, że jasne kolory budzą mózg i promować rewitalizację i ekscytację, jednak nie pasuje to do wnętrza sypialni. Kolory w sypialni powinny być dość spokojne, miękkie i kojące. Na przykład: biały lub kremowy, lawendowy, niebieski, granatowy, szary lub ciemnoszary.

2. Za dużo światła

Jeśli mieszkasz w środku ruchliwego miasta, możesz potrzebować zasłon zaciemniających w oknach, aby zapobiec przedostawaniu się naturalnego światła do sypialni. Czasami brak prywatności może zakłócić Twój sen, zwłaszcza jeśli słyszysz ludzi rozmawiających i poruszających się na zewnątrz. Niepożądane jest jednak całkowite zamknięcie okien w sypialni.

3. Łóżko ma niewłaściwy rozmiar

Jeśli chodzi o łóżko, większy nie zawsze znaczy lepszy. Małe przestrzenie mogą szybko stać się ciasne z powodu dużych łóżek; wpłynie to nie tylko na styl pomieszczenia, ale poważnie wpłynie na jego funkcję. Jeśli łóżko jest za duże, nie zmieścisz w pokoju komody czy szafki nocnej.