24 idealne fryzury po 40 roku życia na różne długości włosów

Młodość jest nam dana tylko raz. Ale jak to zrobić, żeby trwała dłużej i zapadała nam w pamięć? Odważne fryzury są dziś używane nie tylko przez młode przedstawicielki płci pięknej, ale także przez bardziej doświadczone kobiety. I słusznie tak jest. Czasami spektakularna fryzura może przenieść Cię w czasie o wiele lat wstecz. Ważnym elementem wizerunku jest oczywiście fryzura. Co jest dziś modne i jakie fryzury pasują kobietom po czterdziestce? Dowiemy się teraz w tym artykule!

Z wiekiem chcemy wyglądać coraz lepiej. Wybierając fryzurę, należy nadać priorytet długości włosów i stworzyć styl w oparciu o tę długość. Poniżej porozmawiamy o tym, jakie fryzury należy wybrać w zależności od długości włosów.

Krótkie włosy

Krótkie fryzury od wielu lat z rzędu zdobywają pierwsze pozycje pod względem popularności. Pasują do kobiet o każdym kształcie twarzy i zawsze nadają modny i nowy wygląd.

Proste włosy

Ta opcja jest szczególnie popularna wśród gwiazd i celebrytów. Długość może być różna: od bardzo krótkiej do wydłużonej.

Chłopięca fryzura

To odważna decyzja w każdym wieku. Bardzo krótka fryzura jest w chłopięcym stylu. Jednocześnie nadaje kobiecości. Doskonały wybór dla pań o delikatnych rysach.

Pixie

Pixie to wszechstronna fryzura, odpowiednia dla młodych dziewczyn i kobiet po 40 roku życia. To asymetryczna, nieco chaotyczna opcja. Nie wymaga wiele aranżacji i jest najczęściej używana w eksperymentach z farbowaniem włosów. Odcienie z reguły są wybierane jasne i szalone. To dodaje oryginalności i śmiałości stylizacji.

Kapelusz

Jest to odpowiednia fryzura dla kobiet, które są gotowe na nieco bardziej skomplikowane fryzury. Rzecz w tym, że fryzura jest dość złożona. Wykonana jest w formie zgrabnego koła. Idealna dla kobiet o owalnym lub trójkątnym kształcie twarzy.

Średniej długości włosy

Długi Bob

Ta opcja została już wspomniana powyżej. Tylko w tym przypadku pasma sięgają poniżej szyi. Możesz eksperymentować i dodawać gradację.

Carre

Ta fryzura jest świetną opcją w każdym wieku. Ma wiele możliwości stylizacji. 

To fryzura, której nazwa nie jest znana wielu. Jej cechą jest obecność krótkiej góry włosów długich dolnych pasm włosów. Przejście można wybrać jako płynne lub ostre. Strzyżenie jest odpowiednie dla pań o prostokątnej lub lekko pulchnej twarzy.

Kaskada

Ta fryzura jest idealna do odebrania kilku lat. Szczególnie dobrze sprawdza się w przypadku włosów cienkich i rzadkich. Nadaje objętość i połysk.

Długie włosy

W przypadku włosów długich, zwłaszcza w średnim wieku, najczęściej stosuje się fryzury typu „kaskada”. Nazwa mówi sama za siebie: krótkie włosy przeplatają się z długimi pasmami. Przejścia mogą być również płynne lub ostre.

Nie każda kobieta może pochwalić się bardzo długimi i gęstymi włosami. Jeśli jednak masz szczęście, luźne włosy do pasa również nie są najlepszą opcją. Z wiekiem włosy zaleca się stylizować i wiązać. 

Nie ważne czy masz 20 czy 40 lat! Zawsze jest czas na zmiany. Nie musisz się powstrzymywać. Nowa fryzura doda świeżości i sprawi, że każdego dnia będziesz cieszyć się swoim odbiciem.

Która fryzura najbardziej przypadła Ci do gustu? Napisz o tym w komentarzach!