20 wskazówek dotyczących codziennego życia, które brzmią głupio, ale działają świetnie

Jeśli nie znasz terminu „życiowy hack ”, Merriam-Webster opisuje go jako „zwykle prostą i sprytną wskazówkę lub technikę ułatwiającą i wydajniejszą realizację znanego zadania”. A jeśli brzmi to intrygująco, to dobrze trafiłaś.

Ktoś zapytał na Reddit: „Jakie life hacki, które brzmią głupio, ale działają naprawdę dobrze znasz?” Internauci podzielili się kilkoma ciekawymi life hackami, które brzmią dziwnie, ale najwyraźniej naprawdę działają. Przewiń w dół, aby poznać niektóre z tych hacków!

„Ręczne robienie notatek pomoże ci lepiej zapamiętywać”.

„Kiedy widzisz, że ktoś ma problem, nie pytaj go: czy czegoś potrzebujesz? Zapytaj ją „co mogę dla ciebie zrobić?” i przestań mówić. Czasami wystarczy słuchać. Bycie dobrym słuchaczem nie jest łatwe. Musisz przestać czekać na swoją kolej i po prostu być dla nich.”

„Zaczęłam mówić o sobie lepiej. Zauważyłam, że pomogło mi to poprawić samoocenę”.

„Jeśli zawsze będziesz kłaść klucze w tym samym miejscu, nie zgubisz ich”.

„Zaprzyjaźnij się z„ niewidzialnymi ”ludźmi, których wszyscy przeoczają”. Mogą to być pokojówki w hotelu, portier w twoim biurze, każdy wykonujący pracę, na którą ludzie często patrzą z góry. Traktuj ich jak wartościowych ludzi, ponieważ nimi są. Są to ludzie, którzy pracują znacznie ciężej, niż większość z nas może sobie wyobrazić. Muszą dbać o siebie i swoje rodziny, a często ledwo sobie z tym radzą. W tym życiu nigdy nie wiesz, kiedy będziesz jedyną interakcją, która uratuje komuś życie.

„Poświęć dwie do dziesięciu minut na posprzątanie domu przed snem. Następnego ranka poczujesz się o wiele lepiej, że nie będziesz musiała patrzeć na te wszystkierzeczy, które wciąż musisz zrobić”.

„Przestań tworzyć dla siebie niepotrzebne zasady. Możesz wziąć prysznic w ciemności, dwukrotnie uruchomić zmywarkę. Nie ma „właściwego” sposobu robienia przyziemnych rzeczy w życiu, o ile są one wykonywane zgodnie ze standardami, z którymi się zgadzasz.

Spróbuj wykonywać rutynowe czynności trochę inaczej niż zwykle. To da ci trochę spontaniczności na wszelki wypadek

„Kiedy ktoś, kogo lubisz lub szanujesz, robi coś irytującego, wyobraź sobie najkorzystniejsze możliwe wytłumaczenie dla tej osoby i udawaj, że to prawda. Poczekaj, aż dowiesz się więcej, zanim się zdenerwujesz.

„Niekoniecznie złe samo w sobie, ale zawsze zachęcam ludzi do zaprzyjaźnienia się z personelem szpitala, który przynosi ci tace z posiłkami. Połączą cię z dobrymi rzeczami, więc nie utkniesz w jedzeniu złego jedzenia”.

„Nie zapisuj informacji bankowych w sklepach internetowych. W ten sposób ryzykujesz dokonanie bardziej impulsywnych zakupów”.

„Jeśli ciągle zapominasz, czy zamknąłaś drzwi/samochód, zrób coś głupiego po zamknięciu. Pomoże ci to zapamiętać.”

„Dla elektroniki: wyłączanie i ponowne uruchamianie”. 

„Jedną z moich ulubionych sztuczek jest zabranie ze sobą kilku nowych pieluch jednorazowych na plażę (nad jezioro, rzekę itp.). Jeśli zdecydujesz się zostawić ręcznik na brzegu, możesz spakować komórkę, kluczyki do samochodu, portfel w pieluchę. W ten sposób NIKT nie odważy się dostać do twoich rzeczy!”

„Zrób sobie przerwę, gdy jesteś sfrustrowana zadaniem. Poważnie!”

„Na początku roku zamierzam obrócić wszystkie moje wieszaki tak, aby były skierowane w złą stronę. Gdy noszę losowe przedmioty, odwrócę je z powrotem w normalnym kierunku. Jeśli do następnego roku nie założę czegoś, wiem, że nigdy tego nie założę, więc oddaję to, czego nie nosiłam”.

„Nazywam to także mocą

Czy wstaniesz od biurka i pójdziesz do kuchni? Równie dobrze możesz zabrać ze sobą ten talerz.

Idziesz sikać przed snem? Cóż, równie dobrze możesz umyć zęby.

Gdy umyjesz zęby Cóż, równie łatwo możesz nitkować.

Wychodzisz? Równie dobrze możesz wyrzucić śmieci.

To śmieszne, ale działa”.

„Jeżeli coś jest warte zrobienia, to zazwyczaj jest warte wyrządzenia krzywdy.

Lepiej umyć naczynia w połowie, niż pozwolić im leżeć w zlewie. Lepiej wysłać starym znajomym wiadomość z okazji urodzin, gdy Facebook przypomina, niż całkowicie zapomnieć. Szybki prysznic bez mydła jest lepszy niż brak prysznica. Lepiej włożyć brudną bieliznę do kosza niż do szafy lub zostawić ją rozrzuconą na podłodze.

Dotyczy to również spraw związanych z dbaniem o kondycję. Nie przejmuj się tak bardzo, że nie zrobisz 100 pompek, 100 brzuszków, 100 przysiadów i 10 km biegu. Ale zamiast nic nie robić, po prostu przejdź się wokół bloku i zrób jedną z tych na razie. Po prostu pisz jedną stronę dziennie tej powieści swojego życia i pozwól, by była okropna. 

Jeśli masz problem ze znalezieniem partnera, po prostu skup się na znalezieniu prawdziwych przyjaciół, którzy pasują do Twojej osobowości. Gdzieś po drodze stracisz dyskomfort i zaczniesz robić to, co chcesz lub musisz robić lepiej”.

„Pokonując dwa stopnie na raz po schodach, przejście na piętro zajmuje połowę czasu i jednocześnie zapewnia dobry trening pośladków”.

„Fałszywe gniazdo szerszeni do ochrony przed nimi”.

„Miałem problem z gołębiami na moim balkonie. Mieszkam przed kościołem, więc gromadzi się tam wiele z nich. W nocy i wczesnym rankiem przylatywały na mój balkon, zostawiając wszędzie brud i pióra oraz obgryzając moje rośliny.

Pewnego dnia zobaczyłam w sklepie plastikowego kruka, który miał ich przestraszyć. To było drogie, a ja nie miałem dużo pieniędzy, więc wziąłem kilka czarnych plastikowych toreb i trochę drutu, zrobiłam sztuczną wronę i przymocowałam ją do poręczy. Minęło około siedmiu miesięcy i od tego czasu nie widziałam ani jednego gołębia na balkonie”.

Jeśli podobał Ci się ten artykuł, nie zapomnij podzielić się nim ze znajomymi!