20 sekretów, których nie znałeś, ale które ułatwią Ci życie!

Wokół nas jest wiele rzeczy, z których od czasu do czasu korzystamy. Ale nie wszyscy znają sekrety tych rzeczy, sposoby ich wykorzystania i możliwości, które nie są znane wszystkim.

#1. Podczas korzystania z prasy do czosnku nie trzeba obierać czosnku, ponieważ skórka i tak zostanie w środku.

#2. Jeśli lubisz słuchać muzyki lub podcastów podczas uprawiania sportu, ale nie masz słuchawek bezprzewodowych, załóż zwykłe słuchawki na ucho.

#3. Odwróć opakowanie tetra z sokiem, mlekiem itp. do góry nogami, a płyn nie będzie bulgotał i nie rozpryskiwał się.

#4. Saszetkę z cukrem należy przeciąć na pół.

#5. Na wskaźniku poziomu paliwa często rysowana jest strzałka. Jego rolą jest przypomnienie, po której stronie znajduje się zbiornik paliwa.

#6. Otwór w łyżce do spaghetti służy nie tylko do spuszczania wody, ale także do ustalenia ilości porcji – wszystko co zmieści się w otworze odpowiada jednej porcji spaghetti.

#7. Wielu producentów szczoteczek do zębów wykonuje specjalne kolorowe włosie i zaleca wymianę szczoteczki, gdy kolor włosia traci jasność.

#8. Czy wiesz, że dermatolodzy zalecają stosowanie antyperspirantu po wieczornym prysznicu. W ten sposób składniki będą jak najbardziej skuteczne następnego dnia, a pory się zamkną.

#9. W oknach plastikowych można zmieniać tryby w zależności od okresu letniego lub zimowego. – po prostu obróć ekscentryka. W przeciwnym razie twoje gumowe podkładki szybko się zużyją.

#10. Aby dziecko nie wyciskało pudełka ze zbyt dużą ilością soku i nie wylało zawartości na ubrania, rozłóż rogi pudełka i powiedz mu, aby je chwycił.

#11. Jeśli się spieszysz i chcesz jak najszybciej wsiąść lub wysiąść, bez zatrzymywania windy po pasażerów z różnych pięter, przytrzymaj przycisk, aż dotrzesz do celu.

#12. Czy zastanawiałeś się kiedyś, dlaczego potrzebujemy próbek tkanin sprzedawanych wraz z odzieżą? Z ich pomocą możesz przetestować działanie różnych środków czyszczących na tkaninę, aby nie eksperymentować na samej odzieży.

#13. Jeśli lubisz jogurt z dodatkami, po prostu złóż małą przegródkę do dużej, a przekąska wpadnie bezpośrednio do jogurtu.

#14. Do czego jeszcze służy plastikowa czapka?

#15. Ułożenie naczyń w pralce jest ważne, jeśli chcesz w pełni wykorzystać jej potencjał.

#16. Liczby na etykiecie balsamów do skóry wskazują ich trwałość po rozpieczętowaniu opakowania ochronnego.

#17. A tajemnicze oznaczenie na paście do zębów jest przydatne tylko dla producentów, aby urządzenie dokładnie wiedziało, gdzie przeciąć tubkę.

#18. Liczby na butelce ketchupu wskazują, gdzie należy uderzyć sos, aby zacząć płynąć.

#19. Otwory w uchwycie garnka zostały zaprojektowane do zawieszenia garnka na gwoździu, ale można je również wykorzystać do mocowania łyżki podczas gotowania.

#20. Wkrętaki z rękojeściami fasetowanymi mogą być używane razem z kluczem do zwiększenia nacisku na śrubę.

Czytaj więcej: Projekt kuchni: 3 rzeczy, które kosztują dużo pieniędzy, ale na dłuższą metę są bezużyteczne!