20 rzeczy, które mają lepsze zastosowanie niż pierwotnie zamierzona funkcja

Czy wiesz, że możesz użyć niewielkiej ilości pasty do zębów na swoim samochodzie, aby usunąć żółknięcie z reflektorów? Jest tak wiele produktów, które są stworzone z jednego powodu, ale mogą zrobić więcej niż ich przeznaczenie. Być może słyszałaś o tym, że Coca-Cola była lekarstwem, a Viagra została pierwotnie wymyślona jako lek obniżający ciśnienie krwi, jak na ironię. Chociaż projektanci lub twórcy mogli chcieć, aby ich produkt miał jeden cel, może on mieć zupełnie inne zastosowanie, o którym możesz nie wiedzieć.

Użytkownicy Reddita, poproszeni o odpowiedź, czy znają takie produkty, szybko odpowiedzieli listą przedmiotów codziennego użytku, których używali w inny sposób. Jeśli masz podobne doświadczenia z produktem, koniecznie podziel się nim poniżej w komentarzach!

1

Zawsze mam w torebce cążki do paznokci, ponieważ mogę ich używać do obcinania wielu innych rzeczy. Małe plastikowe metki na nowych ubraniach, zamkach błyskawicznych, a nawet włóczce, gdy chcesz robić na drutach w samolocie i nie pozwalają ci na to nożyczki!

2

Listerine było używane jako chirurgiczny środek antyseptyczny, kiedy została wynaleziony, a teraz jest płukanką do ust.

3

Pudełka Royal Dansk jako zestawy do szycia. Wydaje się to uniwersalne, każda osoba, z którą rozmawiałam, z wielu kontynentów, w różnym wieku – wszyscy o tym wiedzą. Niesamowite.

Silly String i inne podobne produkty były używane przez wojsko do wykrywania drutów spustowych min-pułapek.

5

Byłam lekarzem w wojsku. Ochraniacze były częścią mojego stałego zestawu polowego, ponieważ były idealne do szybkiego zatykania ran postrzałowych.

6

Głośniki Bluetooth. Kupiłam kiedyś jeden z przeznaczeniem do słuchania muzyki, ale kiedy zdałam sobie sprawę, jak małe są w rzeczywistości, stały się jednym z moich ulubionych narzędzi do biurowych figli i shenaniganów:

– Nagraj dźwięk telefonu biurkowego współpracownika, umieść głośnik za telefonem, a następnie zacznij odtwarzać na nim dzwonek

– Ukryj go w niepozornym miejscu na otwartej przestrzeni, a następnie odtwarzaj głos, który szepcze „Hej, spójrz tutaj”, gdy ludzie przechodzą obok – świetne dla tych, którzy wierzą w duchy!

– Jeśli ktoś normalnie trzyma drzwi zamknięte, schowaj je jak najbliżej drzwi, a następnie odtwarzaj dźwięki pukania

7

Piłka tenisowa bawi zwierzęta przez wiele dni, działa jako niesamowite narzędzie do masażu fizykoterapeutycznego, chroni podłogi przed zarysowaniem krzeseł i nie tylko!

8

Odżywka do włosów działa lepiej jako pianka do golenia niż niektóre marki pianki do golenia.

9

Zamykane torby na kanapki (konstrukcja Ziploc, a nie składane) to świetne wodoodporne torby na telefony.

10

Majonez jest niesamowity do usuwania uporczywych pozostałości. Używam go bardzo często w mojej pracy.

11

Ten żel do naczyń zmywa absolutnie wszystko. I nie mówimy tu tylko o resztkach z jedzenia.

12

Bezbarwny lakier do paznokci działa dobrze, aby naprawić małe dziury lub uszczelnić rzeczy.

13

Moja babcia miała specjalne nożyczki, kiedy jedliśmy pizzę. Całe życie podziwiałam ten genialny pomysł.

14

Avon Skin so Soft działa jak niesamowity środek odstraszający owady. Często jeździmy na kempingi i zawsze bierzemy butelkę!

15

Nigdy nie używałam olejku dla dzieci na moim dziecku… ale używam go do demakijażu oczu zawsze, gdy mam na sobie makijaż.

16

Agrafki, pierwotnie zaprojektowane do zabezpieczania pieluszek dziecięcych, są obecnie używane na milion innych sposobów.

Trochę mnie dziwi, że nikt nie wspomniał o rozdzielaniu rzęs po nałożeniu tuszu i wielu innych zastosowaniach.

Poza tym znałam kiedyś gotycką dziewczynę, która wyściełała nimi swój plecak, żeby ludzie szanowali jej osobistą przestrzeń na korytarzu. Wygląda na to, że jej to pomogło. Z tego co wiem nie miała żadnych problemów.

17

Soda oczyszczona ma niesamowite zastosowania. Plamy wapienne, olejowe, usuwe je bardzo łatwo. Wystarczy poszukać w google lub youtube.

18

Szczoteczki do zębów do czyszczenia rowerów i samochodów (nie całego samochodu, tylko małe zakamarki).

19

Pasta do zębów może być używana do rozwiązywania problemów z tworzywami sztucznymi. W szczególności może być stosowana na soczewkach reflektorów jako środek ścierny w celu usunięcia efektu żółknięcia. Może być również używany do usuwania rys z płyt CD/DVD/Blu-Ray. 

20

Prezerwatywy są świetne.

Służą do tworzenia wodoodpornych obudów telefonów, opakowań z lodem i wszystkiego innego.

Jeśli kiedykolwiek potrzebujesz taniego, wodoodpornego pojemnika, który można wykorzystać do wielu różnych rzeczy, użyj prezerwatywy.

Jeśli podobał Ci się ten artykuł, nie zapomnij podzielić się nim ze znajomymi!