20 niesamowitych zdjęć, które zapierają dech w piersiach: nominacja do nagrody „2022 Minimalist Black & White Photo Awards”

Czarno-białe zdjęcia mają w sobie pewien urok, który nadaje przypadkowym rzeczom wyjątkowe spojrzenie. W połączeniu z minimalizmem dają fotografom szansę na odkrywanie swojej kreatywności.

Magazyn BNW Minimalism honoruje ten rodzaj kreatywności nagrodą Black and White Minimalist Photography Award. To pierwsza edycja konkursu, w tym roku wpłynęło około 1400 prac. Tim Nevell zdobył pierwszą nagrodę w wysokości 1000 $ za swoje zdjęcie zatytułowane „Alone”. Zobacz zwycięskie zdjęcia w galerii poniżej.

Samotność, Tim Nevell

To zdjęcie zdobyło główną nagrodę w konkursie Black and White Minimalist Photography Awards 2022.

To zdjęcie zostało zrobione moim dronem Mavic2 Pro podczas zimowej wycieczki na Islandię. Podróżowałem do Myvatn na północy wyspy i to była scena, którą uchwyciłem około 50 mil od wioski. Uwielbiałem opuszczony wulkaniczny krajobraz pokryty śniegiem i niekończącą się perspektywę odległego horyzontu.

Martwe drzewa, autorstwa Hectora Izquiedro Seliva

To zdjęcie zajęło 3. miejsce i zostało zrobione w Namibii.

Usiądź i odpocznij, Pierre Pellegrini

Zdjęcie to zająło drugie miejsce w rankingu.

Atmosfera stworzona na zwycięskich fotografiach przywołuje samotność duszy poprzez miejsca emanujące magią bezruchu, ciszy i wewnętrznego spokoju. Fotografia, podobnie jak inne przejawy sztuki, pozwala artyście wyrazić swoje emocje, uczucia i wizję życia lub określonego przedmiotu. Konkurs organizowany przez magazyn Minimalism jest hołdem dla tego typu twórczości poprzez przyznane nagrody.

Nagroda BNW Minimalist Photography Prize jest otwarta dla wszystkich fotografów: amatorów i profesjonalistów z całego świata. W konkursie może wziąć udział każdy, kto ukończył 18 lat, z wyjątkiem pracowników B&W Minimalist Photography Prize, powiązanych z nimi firm oraz pracowników firm wybranych do sponsorowania nagród konkursowych. Nie ma ograniczeń co do liczby pojedynczych zdjęć, które każdy artysta może przesłać.

Jeśli kochasz fotografię i też chciałabyś wziąć udział, nie wahaj się, być może to Ty będziesz kolejnym zwycięzcą nagrody w wysokości 1000 $. Życzymy Ci powodzenia, bo może już za rok opiszemy właśnie Twoje zdjęcie! Mamy nadzieję, że Cię zainspirowaliśmy do szukania odpowiednich kadrów.

Jeśli podobał Ci się ten artykuł, nie zapomnij podzielić się nim ze znajomymi!