20 najbardziej ekscytujących ciekawostek o zwierzętach, które zdecydowanie musisz je poznać!

Jeśli szukasz przypadkowych faktów tylko po to, by zaspokoić ciekawość swojego mózgu, to Ci w tym pomożemy! Jesteś we właściwym miejscu! Użytkownik Reddit’a poprosił ludzi o wpisanie w komentarzach najbardziej niezwykłych i najlepszych faktów na temat zwierząt, które znają. Zostań z nami do końca, aby poznać wszystkie 20 niesamowitych faktów o zwierzętach.

Biedronki nazywane są miłością. 

Agamy brodate machają, by przekazać pozdrowienia i nie stanowią zagrożenia. Kiedy machasz do zwierzęcia, a on macha w odpowiedzi, dosłownie mówisz tym samym językiem z tą samą intencją.

Gdy bobry usłyszą płynącą wodę, automatycznie zaczną budować tamę. Wiemy o tym, bo ludzie postawili w pobliżu bobrów głośnik, który odtwarzał odgłosy płynącej wody, a pierwszą rzeczą, którą zrobili, było zbudowanie tamy na głośniku.

Podczas pożarów w Australii wombaty zaczęły rozszerzać swoje nory na inne potrzebujące zwierzęta, w tym ptaki i gady. Miały różne „pokoje” ustawione dla każdego gatunku, aby zachować bezpieczeństwo, a nawet zaczęli kopać swoje większe „wejścia” dla większych zwierząt, takich jak owce.

Psy patrzą na ciebie, kiedy robią kupę, ponieważ czują, że są w bezbronnej sytuacji i ufają ci na tyle, abyś chronił zwierzę, jeśli wydarzy się coś niebezpiecznego.

Koty-matki wyczuwają, kiedy ich kocięta mają koszmary, więc przytulają je mocno i liżą po pyszczku, aby pomóc.

Gołębie nie są dzikimi zwierzętami. Każdy gołąb w twoim mieście jest potomkiem udomowionych ptaków, które zostały wypuszczone na wolność. Gołębia można było złapać i oswoić jak każdego bezpańskiego psa lub kota.

Koty śpią w butach, ponieważ uspokaja je ich zapach. Mogą też spać na pościeli lub praniu.

Wiele ludzi uwielbia Kapibary, ponieważ są piękne!

Sieweczka Saimaa, pochodząca z fińskiego jeziora Saimaa, powoli rozmnaża się i prawdopodobnie przestanie być wysoce zagrożona w ciągu kilku lat. Jej populacja podwoiła się do 300 w ciągu 20 lat.

Psy kochają nas tak samo, jak my kochamy je. Naukowcy zbadali ich fale mózgowe i wykazali znaczącą różnicę między pokazaniem obrazu nieznajomego a obrazem właściciela. 

Zebry nie mogą spać same bez innych zebr. To wyjaśnia, dlaczego Marty na Madagaskarze spędził około 80% filmu jako wściekła osoba cierpiąca na bezsenność i niestabilna osobowość.

Podobnie jak koty, kozy mają na czubku głowy znaczniki zapachowe, których będą używać do ocierania się o swoich ulubionych ludzi!

W Szwajcarii posiadanie jednej świnki morskiej jest nielegalne, ponieważ popadają one w depresję.

Jeśli kot cię masuje, wiemy, że może to być bolesne, ale postrzegają cię jako swojego rodzica i mają z tobą głęboką więź.

W Japonii jest akwarium z aspołecznymi węgorzami. Ale dzięki ciągłemu kontaktowi z ludźmi nauczyli się czuć się komfortowo z ludźmi. W związku z pandemią węgorze powróciły do ​​stanu izolowanych stworzeń, do czasu gdy akwarium zdecydowało się na wykorzystanie FaceTime. W końcu wrócili do wygodnego przebywania wśród ludzi.

Lisy nie są tak samotnymi stworzeniami, jak ludzie myślą. W rzeczywistości (zwłaszcza w sytuacjach miejskich) lisy często grupują się i opiekują się nawzajem swoimi dziećmi. Jeden pilnuje dzieci, podczas gdy inne wychodzą na polowanie. Wiadomo również, że lisy po prostu adoptują małe osierocone lisy i wychowują je jako własne.

Jeśli kot mruga wolno, oznacza to, że cię obejmuje, a jeśli mrugasz powoli, możesz go również przytulić.

Krowy wybierają swoich najlepszych przyjaciół.

Niektóre rekiny pozwalają nurkom się nimi głaskać, a następnie przeganiają inne rekiny, które próbują przytulać się do „swoich” ludzi.

Mamy nadzieję, że podobał Ci się ten artykuł! Czekamy na Twoje komentarze!