20 fascynujących ciekawostek, które z pewnością zrobią na Tobie wrażenie: codziennie ucz się czegoś nowego!

Żyjemy w wieku wiedzy. Nikt nie ucieknie przed zalewem informacji napływających różnymi kanałami medialnymi. Jednak to, co czytamy, jest w dużej mierze naszym wyborem. Możesz przewinąć coś w mediach społecznościowych, aby zobaczyć, co robią inni, lub dowiedzieć się kilku interesujących nowych faktów w tym czasie.

W tym artykule zebraliśmy kilka przypadkowych faktów, które mogą Cię zainteresować. Społeczność Today I Learned udostępnia ciekawe informacje, które mogą zrobić na Tobie wrażenie. Przewiń poniżej, aby przeczytać niektóre z ich nowych postów.

„Ikoniczne zdjęcie Einsteina pokazującego język było jego zirytowaną reakcją na to, że paparazzi skłonili go do uśmiechu w jego 72 urodziny. Osiągnął status kultowego głównie dlatego, że sam Einstein poprosił o przyciętą wersję zdjęcia, zamówił wiele odbitek i wysyłał je znajomym”.

„Zawody w łyżwiarstwie figurowym w XIX wieku polegały na tworzeniu obrazów na lodzie. To wymagało precyzji i nie było tak szybkie jak współczesne łyżwiarstwo figurowe”.

„Joseph Armand Bombardier wynalazł skuter śnieżny po tym, jak jego syn zmarł na zapalenie wyrostka robaczkowego, kiedy zamieć uniemożliwiła mu przewiezienie go na czas do szpitala”.

„Wzdłuż 6920 kilometrów Amazonki nie ma mostów”.

„Po zakończeniu programu Teletubisie właściciel używanej ziemi musiał wykopać wzgórze i zalać pole, na którym kręcono program, ze względu na dużą liczbę ludzi przybywających, aby zobaczyć miejsce, w którym kręcono program”.

„Afrykańskie plemię Masajów podarowało Stanom Zjednoczonym 14 krów po atakach 11 września 2001 r.”

„Naukowcy z Parkes Radio Telescope w Australii spędzili 17 lat próbując zidentyfikować potężne, ale niezwykle krótkie błyski radiowe, które pojawiały się w pozornie przypadkowych odstępach czasu. W 2015 roku w końcu zidentyfikowali przyczynę: kuchenka mikrofalowa włączyła się przed zegarem”.

„Nietoperze zjadają tyle owadów, że udaje się zaoszczędzić USA ponad 1 miliard dolarów rocznie na niszczeniu upraw i pestycydach”.

„W 1999 roku duński fizyk Lene Hau był w stanie spowolnić światło do 61 km/h, a później był w stanie całkowicie je zatrzymać, manipulować nim, a nawet przenieść w inne miejsce”.

,,Secessio Plebis, była formą buntu wprowadzoną po raz pierwszy w starożytnym Rzymie. Kiedy klasa rządząca Rzymu stała się zbyt skorumpowana lub niesprawiedliwa dla zwykłych ludzi, zwykli ludzie zjednoczyli się, ewakuowali całe miasto i pozostawili elity samym sobie.”

„W piosence operowej The Fifth Element kompozytor Eric Sierra „celowo napisałazaklęcia”, aby brzmiały jak coś pozaziemskiego. Kiedy śpiewaczka operowa Inva Muls pojawiła się na pokładzie do tej roli, „zaśpiewała 85% tego, co Eric uważał za technicznie niemożliwe”, resztę montowano w studiu”.

„26 z 36 zaginionych dzieci występujących w oryginalnych teledyskach do utworu Soul Asylum Runaway Train zostało odnalezionych. Ostatnio szczątki Audrie Bowman zostały zidentyfikowane w 2020 roku, 31 lat po zgłoszeniu jej zaginięcia”.

„Pierwszy komercyjny samolot pasażerski zestrzelony przez wrogie siły został odzyskany i przywrócony do służby, a później stał się trzecim komercyjnym samolotem pasażerskim zestrzelonym przez wrogie siły”.

„Ostatni król Egiptu, Faud II, wciąż żyje. Wstąpił na tron, gdy miał zaledwie 192 dni. Został obalony rok później po wygnaniu jego ojca i ogłoszeniu Egiptu republiką”.

„Aby pobrać podatki, Christian IV z Danii poprosił kapitanów statków przepływających przez Oresund o oszacowanie wartości ich ładunku. Wartość ta została zastosowana jako podstawa opodatkowania bez dalszej kontroli. Ale król rościł sobie również prawo do zakupu całego towaru dokładnie za taką cenę”.

„Kanadyjski twórca makijażu pomógł Crayoli stworzyć kredki „Colors of the World”. Mają one dokładnie odzwierciedlać odcienie ludzkiej skóry. Zredukował 40 odcieni, które stworzył dla Cover FX, do 24 różnych kolorów. Te ostatnie mogą być wykorzystywane przez dzieci do rysowania.”

„Pożar zniszczył większość zbiorów Biblioteki Harvarda w 1764 roku. Oszczędzono tylko niewielką liczbę książek, w tym 144, które były wówczas wypożyczone. Jedna z tych książek została znaleziona i zwrócona w 1997 roku”.

„Istnieje gen, który kontroluje, jak długo śpimy. Dla kogoś 4-6 godzin snu jest tak samo skuteczne jak 8 godzin snu dla większości ludzi”.

Jean Boulet w 1972 roku ustanowił rekord świata w najwyższej wysokości osiągniętej przez helikopter, 12 500 metrów. Jego silniki zawiodły podczas opadania i wylądował helikopterem bez zasilania. W ten sposób ustanowił nowy rekord najdłuższego lądowania helikoptera bez napędu”.

„Poczucie zbliżającej się śmierci jest objawem medycznym, na który składa się intensywne poczucie, że wydarzy się coś groźnego lub tragicznego. Dzieje się tak pomimo faktu, że nie ma widocznego zagrożenia. Jest to oficjalny objaw transfuzji niewłaściwej grupy krwi.”

Jeśli podobał Ci się ten artykuł, nie zapomnij podzielić się nim ze znajomymi!