20 błędów w ubiorze, które sprawiają, że wyglądasz starzej!

Zobaczmy, jakie błędy stylu sprawiają, że wyglądasz starzej i jak możesz to naprawić!

1. Wybierz odpowiednią długość. Prawie wszystkie kobiety pasują do długości sukienki lub spódnicy tuż poniżej kolan. Taka długość dodaje wdzięku figurze i wysmukla nogi. Polecamy również proste spodnie zakrywające piętę, górę i dół w tym samym kolorze oraz swetry z dekoltem w szpic.

2. Jeśli to możliwe, staraj się podkreślać talię. Może to być cienki pasek noszony na sukience lub szeroki pasek na płaszczu.

3. Jasny makijaż, skomplikowana stylizacja, nienaturalny kolor włosów to wrogowie młodości.

4. Twój wygląd powinien odpowiadać grupie społecznej, do której należysz. Jeśli jesteś aktorką teatralną lub filmową, powinieneś wybrać styl bohemy. Jeśli jesteś nauczycielem akademickim, to dyskretny szyk intelektualny.

5. Dobre buty na wysokim obcasie sprawią, że każda kobieta będzie nie do odparcia i pożądana.

6. Postaraj się znaleźć własny styl, który podkreśli Twoje mocne strony i zakryje Twoje wady – nic tak nie upiększa kobiety jak jej osobowość.

7. Wiele osób błędnie uważa, że ​​im jaśniejsze kolory i im bardziej skomplikowana fryzura, tym są piękniejsze. Jednak lekki makijaż i zdrowe włosy są tym, co naprawdę zdobi kobietę.

8. Staraj się unikać oliwkowych, bagiennych i innych ziemistych odcieni, które odbijają się na twojej twarzy i nadają jej niezdrową bladość.

9. Niesamowita miłość wielu kobiet do luksusowych tkanin, takich jak aksamit, satyna, koronka i lurex, szczególnie w ciągu dnia, działa przeciwko nim.

10. Jasne i różowo-brzoskwiniowe kolory dobrze odświeżają twarz.

11. Biżuteria w jednym zestawie i torebka pasująca do butów są przestarzałe. Nie noś ich.

12. Nie ma nic bardziej wdzięcznego, eleganckiego i uwodzicielskiego niż kobieta w czerni. Jeśli boisz się totalnej czerni, zawsze możesz odświeżyć cerę lekką bluzką lub szalikiem.

13. Unikaj luźnych ubrań, bluz, rzeczy oversize, pięknie wyglądają tylko na modelach o parametrach 90-60-90.

14. Unikaj żywych neonowych kolorów, które były tak popularne w latach 80-tych. Lepiej jest preferować wyraziste soczyste odcienie.

15. Wszyscy wiedzą, że jasne kolory są młodzieńcze.

16. Unikaj biżuterii wykonanej z dżetów, szkła i koralików. Mogą sprawić, że będziesz śmieszny, ale nie atrakcyjny. Prostota jest w tym przypadku najlepszym przyjacielem.

17. Jeśli to możliwe, unikaj takich zestawów w ubraniach: spódnica + marynarka, spodnie + marynarka, zwłaszcza jeśli zarówno góra, jak i dół mają ten sam wzór.

18. Nie noś ubrań, które nie są odpowiednie dla wieku i statusu. Dziwne ubrania nie wszystkim odpowiadają i sprawiają, że inni postrzegają Cię nieodpowiednio.

19. Czasami kobiety próbują powtórzyć obraz swojej młodości – jasny makijaż z lat 80., obszerne ramiona z lat 90. itp. Postępuj zgodnie z modą. Nie trzeba podążać za wszystkimi najnowszymi trendami mody, wystarczy znać ogólne trendy – długość spódnicy, sylwetkę, kolorystykę…

20. I wreszcie: po pierwsze, kobiety nie starzeją się ze względu na ubiór, ale przez brak dbałości o siebie. Na zadbanych kobietach, które kochają siebie i swój wygląd, każde ubranie wygląda dobrze. Spójrz na Sharon Stone, Demi Moore, Madonnę – wyglądają tak niesamowicie po pięćdziesiątce, że jakiekolwiek ubrania tylko je zdobią.

Czytaj więcej: 3 kolory ubrań, które odejmą ci kilka lat. Czary, które działają

Leave a Reply