17 unikalnych zdjęć dużych obiektów i ludzi: zdecydowanie nie spodziewałaś się takich rozmiarów

Najwyższą górą w Układzie Słonecznym jest Olimp, który jest wygasłym wulkanem znajdującym się na Marsie. Jego wysokość wynosi 25 km, a wysokość Everestu to „tylko” 8,8 km. Czasami duże obiekty mogą być tak fascynujące, że dają poczucie, że znajdujemy się w zupełnie innym świecie. I rzeczywiście, wielkość niektórych przedmiotów może sprawić, że pomyślimy, że jesteśmy krasnoludkami żyjącymi w świecie Guliwera. W tym artykule przygotowaliśmy 17 zdjęć masywnych obiektów, które są tak duże, że aż trudno uwierzyć, że są prawdziwe.

Bardzo duży karp

Liść większy od głowy

Szyja 18-letniego Mike’a Tysona

Shrek (1994-2011) był owcą Merynosów z Nowej Zelandii. Uciekł i mieszkał w jaskini przez sześć lat bez strzyżenia

Po złapaniu 15 kwietnia 2004 r. Został przecięty przez profesjonalistę w 20 minut. Strzyżenie było transmitowane w ogólnokrajowej telewizji w Nowej Zelandii.  Wełna ważyła 27 kilogramów, co wystarczy na uszycie 10 męskich ubrań.

Shrek stał się narodową maskotką, a jego zdjęcia były wykorzystywane podczas zbiórek charytatywnych. Niestety 6 czerwca 2011 Shrek musiał zostać uśpiony na polecenie lekarza weterynarii.

Wietnamczyk z żabami

Samce tych żab ważą do 1,4 kg i dorastają do 24,5 cm długości, podczas gdy samice są o połowę mniejsze od samców. Są bardzo agresywne i zjadają prawie wszystko, co wpadnie im w ręce, od kijanek i innych żab po ptaki. W przeciwieństwie do innych żab, które atakują tylko poruszające się obiekty, ci faceci mogą z łatwością doskakiwać do nieruchomych celów. Ich szczęki są bardzo silne.

Największa statua na świecie. Jej wysokość wraz z cokołem wynosi 240 metrów

Powstała na cześć indyjskiego męża stanu, jednego z autorów Konstytucji Indii i twórców ustroju politycznego kraju, Vallabhai Patela. Statua Jedności jest ponad 2,5 razy wyższa niż Statua Wolności, a jeśli porównamy ich wysokość bez cokołów, to posąg Hindusa jest 4 razy wyższy niż posąg amerykański (francuski).

Sprzedawca arbuzów w Sajgonie w Wietnamie

To jasne, że ten facet jest zawodowym kulturystą. Internauci spekulowali, że albo rozdawał arbuzy na wietnamski Nowy Rok (Tet), albo robił zdjęcie promocyjne w mediach społecznościowych.

„Arbuzy na sterydach! Kupuj arbuzy na sterydach!” – żartował w komentarzach jeden z internautów.

Pies adoptowany ze schroniska. Jego dna wykazało, że 87,5% pochodzi z szarego wilka, 8,6% z Syberyjskiego husky, a tylko 3,9% z owczarka niemieckiego

Opona do Bugatti obok zwykłej opony samochodowej

To opona z Bugatti Veyron, która kosztuje 186000 złotych za cały komplet. Na zdjęciu jedna z tylnych opon, która ma szerokość 36,6 cm.

Czy to kot czy już tygrys?

Cukierek Ferrero Rocher w gigantycznym rozmiarze

Okazuje się, że to tak naprawdę muszla, a w środku są 2 paczki, z których każda zawiera 2 zwykłe cukierki Ferrero Rocher.

Siatkarka Hanna Donaldson ma aż 192 cm wzrostu

Hanna od 2018 roku gra w drużynie siatkówki Gardner Webb University (Karolina Północna, USA) na pozycji środkowego obrońcy. Sądząc po jej statystykach, jest bardzo dobrą zawodniczką.

Kruk, a obok leży banan

Jak powiedział autor zdjęcia, to nie jest taki mały banan, ale taki duży ptak.

Kwiecień 1987, ten maluch miał wtedy 5 miesięcy

Wygląda na to, że zamiast mleka modyfikowanego dla niemowląt ojciec tego dziecka przypadkowo kupił białko.

A oto jak teraz wygląda bobas z poprzedniego zdjęcia

Olbrzymi jesiotr

Owoc palmy seszelskiej, który waży około 18 kilogramów

Jeśli spodobał Ci się nasz artykuł, nie zapomnij podzielić się nim ze znajomymi!