16 przedmiotów, które są tajemnicze, ale udało nam się dowiedzieć do czego służą!

Z pewnością spotkałaś w swoim życiu przedmioty, które na pierwszy rzut oka wydawały Ci się dziwne. Wyjaśnienia, którego nie można znaleźć nawet za pomocą wyszukiwarki.

Znający się na rzeczy internauci wysyłają takie pytania do społeczności Reddit „What’s This”, która jest doskonałym przykładem potęgi zbiorowej wiedzy. Niektórzy użytkownicy publikują swoje odkrycia, podczas gdy inni odpowiadają, do czego służy i co z tym obiektem zrobić. Poniżej wybraliśmy dla Was 16 obiektów, które większości internautów wydają się tajemnicze, ale bardzo przydatne dla innych członków społeczności Reddit.

,,Znalazłem ten przedmiot na trawie w podmiejskim parku, łatwo się kruszy, zachowuje się jak papier lub suche błoto, ale zachowuje swój kształt w wodzie. Co to jest?”

Odpowiedź: część rdzenia katalizatora

,,Niedawno przeprowadziłem się do nowego-starego domu, w domu są takie gniazdka, co to jest?”

Odpowiedź:

“To są dwa czujniki ruchu systemu alarmowego. Muszą być umieszczone naprzeciwko siebie, aby zapewnić elektroniczną sygnalizację działania.

Odpowiedź autora: „WOW, nawet nie zauważyłem, że te rzeczy są naprzeciwko siebie po przeciwnych stronach domu, ale twoja odpowiedź skłoniła mnie do sprawdzenia i są! Pomiędzy nimi jest długi korytarz i kilka pokoi, ale widzą się nawzajem.

Kolejne pytanie

„Duży stół z piaskiem w piwnicy domu na sprzedaż w New Jersey. Ponad 3 metry długości, kilka zakrzywionych metalowych prętów lub rur z boku i „most” pośrodku. Po prawej stronie obrazu znajduje się przenośnik taśmowy do mebli. To wszystkie informacje, jakie posiadam”.

Odpowiedź:

“To poligon do zabawy minisprzętem sterowanym radiowo”

Są dorośli, którzy lubią montować i obsługiwać mini pojazdy sterowane radiem, aby symulować prace budowlane. Nie sposób nie być zaskoczonym tak różnorodnym miniaturowym sprzętem: ciężarówkami, wywrotkami, koparkami, spychaczami, a nawet koparkami z młotami hydraulicznymi.

Wspomniane w pytaniu „zakrzywione na boki metalowe pręty lub rury” to modele lamp ulicznych.

Chowana deska z otworami po obu stronach sofy

Odpowiedź:

„To jest stół przesuwny, w którego otworach zainstalowana jest taca z odpowiednimi kołkami. Po zjedzeniu możesz zanieść tacę z powrotem do kuchni i wsunąć półki z powrotem na miejsce”.

Pytanie: ,,Złota biżuteria z łukiem i kryształem po środku, moja żona znalazła to w sklepie i ma wrażenie, że to coś związanego z jakąś religią.”

Odpowiedź:

,, To jest naczynie do serowania ogórków, w którym brakuje słoika i pokrywki.”

Internautom udało się nawet ustalić, skąd pożyczono „kryształ”.

Ktoś był sprytny i zamienił wszystko w tajemniczą scenerię.

,,Do czego służy ten ząb na młotku?”

Odpowiedź:

,,Ma to na celu utrzymanie i wypoziomowanie desek podczas budowy konstrukcji.”

Pytanie:

„Kawałek mosiądzu i prawdopodobnie ołowiu osadzony w kawałku struganego drewna. Leży kilka lat na półce i nie mam pojęcia co to może być. Drewno to klon, prawdopodobnie z Vermont, który trafił do fabryki podłóg w Ontario. Na początku myślałem, że to kula, ale nie rozumiałem, dlaczego w środku jest mosiądz”.

Odpowiedź:

„To jest kula, ktoś strzelił w drzewo i ściął je wzdłuż ścieżki strzału. Szorstka część drewna to ścieżka pocisku.

Jeśli nie widać kuli w tym metalowym psim nosie, to dlatego, że była to kula z wydrążonym czubkiem, która jest szeroko stosowana w polowaniach.

,,Co to za rzecz, którą widziałem na zewnątrz domów w Wielkiej Brytanii?”

Odpowiedź:

,,To jest ściągaczka do butów i usuwania brudu przed wejściem do domu.”

Teraz to tylko element dekoracyjny.

,,Dostałam coś takiego na parapetówkę, co to może być?”

Odpowiedź:

To solniczka i pieprzniczka.

Pytanie:

„Te dwa kawałki spadły na ziemię zaraz po tym, jak duży samolot przeleciał nisko nad moim domem. Mają piaskową konsystencję i są sprężyste, prawie jak wyschnięta farba. Mają też silny słodki zapach”.

Odpowiedź:

„To jest suchy proszek gaśniczy, który spadł z samolotu przeznaczonego do tego celu”.

Pytanie

„Co to za szklane rzeczy przymocowane do sufitu? Są w całym domu przy oknach. Dom wybudowany w latach 2010-2015. “

Odpowiedź:

„To jest mała ściana między blisko rozmieszczonymi tryskaczami przeciwpożarowymi. Zimna woda z jednego zraszacza może dostać się do drugiego, powodując, że po prostu nie będzie działać”.

Zgodnie z amerykańskimi przepisami mieszkaniowymi tryskacze przeciwpożarowe nie mogą znajdować się bliżej niż 2,5 metra od siebie.

Pytanie:

„Małe drzwi obok toalety z urządzeniem w kształcie łyżki przymocowanym do zawiasu. Mieści się w starej kamienicy z 1928 roku

Odpowiedź:

„To ma pomieścić papier toaletowy, który kiedyś był w formie arkuszy. Urządzenie w kształcie łyżki dociskało papier. “

Pytanie:

„Wykonane z drewna, wewnątrz cylinder z ostrymi końcami. Myślę, że służy do szlifowania, ale co można szlifować tym urządzeniem?”

Odpowiedź:

,,To tarka do sera.”

Drzwi otwierają się, do środka wkłada się kawałek sera, a następnie zamykają. Następnie wystarczy przekręcić uchwyt i zebrać małe kawałki sera, które wpadają na tylną część tarki.

,,Znalazłam dziś to w pracy pozostawione przez nocnego pracownika, co to jest?”

Odpowiedź:

,,To są tłoki ze szklanych strzykawek.”

,,Małe pudełko kodaka z kostkami i płytkami, to jakaś gra?”

Odpowiedź:

To gra planszowa o nazwie “421”.

Dość nietypowa gra, w której musisz rzucić jednocześnie trzema kostkami i zbierać kombinacje wypadających wartości. Kto ma lepszą kombinację, otrzymuje określoną liczbę żetonów. Nietrudno zgadnąć, że najsilniejszą kombinacją jest 421.

Pytanie:

„Znalazłem to w naszym nowym domu przy schodach do piwnicy. Znajduje się na górnym końcu ściany”.

Odpowiedź:

,,To uchwyt na kije od miotły i mopa.”