16 osób i zwierząt o unikalnych cechach!

Jakże bujną wyobraźnię musi mieć natura, aby każde stworzenie na tym świecie było tak wyjątkowe i różne od innych. Cóż, zdolności Matki Natury zawsze przekraczają wszelkie wyobrażalne granice.
To niesamowite, że na świecie jest tak wielu ludzi, ale nie ma dwóch identycznych, ponieważ nawet bliźniaki można łatwo rozróżnić. Tak samo jest ze wszystkimi otaczającymi nas stworzeniami: nie ma zwierząt, roślin ani zjawisk stworzonych przez naturę, które są dokładnie takie same. To wyjaśnia, jak różnorodny jest świat, w którym żyjemy. Zebraliśmy 16 niesamowitych dowodów miłości natury do wyjątkowego „projektu”, które tylko czekają, abyś je zobaczyła.

,,Mam smugę na tęczówce lewego oka.”

Jeden z internautów zażartował: „Zmiana oczu na brązowe. Postęp: 8%”, na co dziewczyna (na zdjęciu) odpowiedziała: „Dość dziwne, ale nie miałam tej linii po urodzeniu. Napisała też: „Mój wzrok jest do bani, ale ten pasek nie ma z tym nic wspólnego. Po prostu mam naprawdę dziwne tendencje do melaniny”. Dziewczyna ma astygmatyzm.

Modelka Sofia Hadjipanteli

Sofia urodziła się na Cyprze, po czym przeniosła się z rodzicami do Londynu, a następnie do USA. Dziewczyna jest naturalną blondynką, więc jej brew początkowo nie wyglądała tak imponująco. Wszystko zaczęło się od tego, że pewnego dnia postanowiła przefarbować brwi na ciemniejszy odcień, ale w efekcie stały się one całkowicie czarne. Zofia uważa wynik farbowania brwi za bardzo udany.

Kot cierpiący na przerost mięśni. W efekcie prowadzi to do nadmiernego przyrostu masy mięśniowej.

Miostatyna to specyficzne białko, którego zadaniem jest hamowanie przyrostu masy mięśniowej w odpowiednim czasie. Ale z powodu mutacji może nie działać prawidłowo. Ten stan występuje nie tylko u zwierząt, ale także u ludzi, dlatego mają zwiększoną masę mięśniową i siłę.

,,Chciałem tylko pokazać moją podwójną częściową heterochronię.”

Według mężczyzny, w jego oczach są obszary, które mają różne odcienie: zielony, niebieski i brązowy. Oznacza to, że jego lewe oko jest zielono-brązowe, a prawe oko jest zielono-niebieskie. Autor zdjęcia napisał, że zawsze zastanawia się nad kolorem oczu i chciałby odpowiedzieć tylko „wszystkie” lub po prostu „tak”.

„Urodziłem się z brązową plamką, ale niebieska część pojawiła się w okresie dojrzewania. Nadal rośnie” – wyjaśnił w komentarzach.

Kot z okiem, które wygląda jak galaretka

Właściciel kota, imieniem Jamarcus, napisał, że kot ma wiele zdiagnozowanych problemów z oczami, w tym: rozszerzenie źrenic, buftalmię, zaćmę, wżery i zwłóknienie rogówki oraz zanik nerwu wzrokowego. Mimo, że kotek jest prawie ślepy na jedno oko, nie należy się nim martwić, ponieważ właściciel zapewnił, że Jamarcus żyje tak od 9 lat i wszystko jest z nim w porządku.

,,Zapuściłam całkiem długiego włosa na czole.”

Internauci sugerowali, że kobieta jest trochę mrówką.

„Dosłownie nie zauważyłem włosów aż do dzisiaj! Musiał bardzo szybko dorosnąć, bo dużo czasu spędzam przed lustrem, dbając o swoją skórę i wcześniej tego nie zauważyłam” – napisała. Kobieta napisała też, że wyrywała sobie włosy.

Dziewczyna z heterochronią, której nie można nazwać inaczej niż pięknością.

Lewe oko dziewczynu jest brązowe, a prawe oko zielone.

Pomimo swojej urody dziewczyna trochę żałuje swojej osobliwości: „Heterochronia to bardzo fajna rzecz, kiedy ty i twoje otoczenie jesteście dorośli, ale jako dziecko po prostu uważa się cię za innego / dziwnego. Dało mi to dużo niepokoju, kiedy byłem młodsza, a moi rodzice nigdy nie pozwalali mi nosić soczewek kontaktowych. Zanim skończyłem 18 lat, miałam tylko 2 przyjaciół”.

,,Moja ręka ma dziwny kształt.”

„Moje palce są ułożone w dziwnym porządku, bo środkowy i serdeczny są ułożone odwrotnie” – napisał autor zdjęcia.

Kot ze strzałką na nosie

Znamię w kształcie serca na oku

Nie możemy nie dać serca temu zdjęciu.

,,Moja kotka nie straciła zębów mlecznych, więc teraz ma dwa kły.”

Pozostałe zęby mleczne należy usunąć, ponieważ mogą powodować poważne problemy w przyszłości.

„Jestem weterynarzem i często to widzę. Może to prowadzić do bólu jamy ustnej i przyszłych chorób, jeśli ząb nie wypadnie sam. Jeśli twój kociak nie jest jeszcze wysterylizowany/kastrowany, możesz poprosić weterynarza o usunięcie go podczas operacji” – napisał jeden z komentujących.

Mężczyzna z bielactwem

Jak wiecie, tatuaże wyglądają znacznie lepiej na białej skórze niż na ciemnej, a facet mądrze to wykorzystał.

,,Ostatnio w moim oku pojawiła się kropka, która jest teraz monitorowana przez lekarzy.”

Znamię na oku jest oczywiście praktycznie nieszkodliwe, jeśli nie zawiera komórek złośliwych. Dlatego muszą być stale monitorowane. W razie potrzeby można je usunąć laserem.

,,Mój syn urodził się z dodatkowym palcem u ręki.”

„Został usunięty – napisała matka dziecka w komentarzach. 

,,Mój zarost zmienił kolor.”

Ponieważ bielactwo ma tendencję do rozprzestrzeniania się, w przyszłości biały kolor może pojawić się również na brwiach i rzęsach mężczyzny.

,,Moje palce stają się białe z powodu mojej choroby.”

Najczęściej choroba ta objawia się na kończynach górnych, ale można ją spotkać również na kończynach dolnych. Wiąże się ze skurczem naczyń, przez co krew przestaje docierać do końcówek. Najczęściej choroba dotyka palców. Występuje u 3-5% populacji, przy czym u kobiet 5 razy częściej niż u mężczyzn.

Jeśli spodobał Ci się artykuł, nie zapomnij podzielić się nim ze znajomymi!