16 najzabawniejszych zdjęć zwierząt z konkursu Comedy Wildlife Photography Awards 2022

Zdecydowana większość ludzi odczuwa śmiech i zachwyt na widok uroczych zwierząt. I nie ma znaczenia, czy jest to zwierzak domowy, czy dzikie zwierzę, ponieważ nieokiełznani przedstawiciele fauny mogą wyglądać zarówno zabawnie, jak i uroczo. Aby to udowodnić, chcemy przedstawić zwycięzców konkursu Comedy Wildlife Photography Awards 2022, którym udało się uchwycić zabawne momenty związane z dziką przyrodą.

Nagrody Comedy Wildlife Photography Awards od wielu lat zachwycają widzów uroczymi i zabawnymi zdjęciami przedstawicieli świata zwierząt. Pod koniec października jury przedstawiło finalistów 2022 roku, których naprawdę trudno było wybrać spośród ogromnej liczby kandydatów.

,,Cześć wszystkim”, fotograf Mirsolav Srb

,,Porozmawiaj z moją ręką”, autorstwa Jennifer Hadley

,,Przepraszam, przepraszam”, Ryan Sims

,,Mój domek”, fotograf Mark Schocken

Latający koń pegaz, Jagdeep Rajput

Zabójczy skok, Alex Pansier

Kontratak, John Cheyne

,,Gwiazda futbolu”, autorstwa Jia Chem

,,Zamierzam Cię udusić”, fotograf Emmanuel Do Lin

,,Uśmiech”, fotograf Arturo Telle Tiemann

,,Zakręć mną”, Michael Eastwell

Centrum rehabilitacji ,,Monkey Wellness”, autorstwa Federiki Vinci

Zwodnicze kąty, autorstwa Jean-Jaques Alcalay

Z godnym pozazdroszczenia wyczuciem czasu francuski fotograf Jean-Jacques Alcalay uchwycił moment, w którym hipopotam połykał czaplę w całości.

Ale ptak – siedzący wesoło na grzbiecie innego zwierzęcia – w rzeczywistości znajdował się za hipopotamem, który ziewał. Niesamowite złudzenie.

,,Nie trać głowy”, Martin Grace

,,Zagrajmy w chowanego”, Arshdeep Singh

Zwycięzca konkursu, Jennifer Hadley

„Przy tak wielu wydarzeniach na świecie wszyscy potrzebujemy dużej dawki zabawy i humoru. I tegoroczni finaliści z pewnością to osiągnęli!” mówi Tom Sullam, współtwórca konkursu, który ruszył w 2015 roku.

To wszystko w szczytnym celu. W tym roku Comedy Wildlife wspiera Whitley Fund for Nature (WFN), brytyjską organizację charytatywną, która wspiera liderów ochrony przyrody pracujących w ich krajach na Globalnym Południu.

Jeśli podobał Ci się ten artykuł, nie zapomnij podzielić się nim ze znajomymi!