16 modnych krótkich fryzur na falowane i kręcone włosy

Krótkie fryzury są zawsze orzeźwiające. W przypadku włosów falowanych i kręconych fryzury te pomaga również w lepszej pielęgnacji i utrzymaniu zdrowej struktury włosów. Najbardziej stylowe fryzury na krótkie włosy pomogą Twoim niesfornym lokom zamienić się w idealną fryzurę przy niewielkim lub żadnym wysiłku. Zastanówmy się, które krótkie fryzury są odpowiednie dla właścicieli kręconych i falowanych włosów.

Warstwowa fryzura carre

Ta opcja sprawi, że włosy będą wizualnie bardziej obszerne i przewiewne. Stopniowanie pomaga „kontrolować” końcówki kręconych włosów, sprawiając, że wyglądają na bardziej wyraziste i zdrowe. Warstwowa carre nie jest odpowiednia dla pucołowatych dziewczynek, ponieważ dodaje objętości dolnej części twarzy. Ale idealnie pasuje do właścicieli trójkątnego kształtu twarzy.

Fryzura bob z grzywką lub bez

Krótki bob wygląda oryginalnie z kręconymi włosami. Jest łatwy w stylizacji i nie wymaga dodatkowych produktów do stylizacji. Klasyczny bob można nosić z prostą grzywką, ale żadna grzywka nie jest również popularna.

Fryzura garcon

Fryzura „pod chłopcem” wygląda bardzo kobieco i elegancko z falującymi włosami. Ta opcja dodaje kobiecemu wizerunkowi francuskiego szyku. Fryzura jest łatwa w utrzymaniu, a dla odważnego wyglądu możesz dodać nieostrożności – w tym celu musisz lekko potargać włosy rękami i spryskać środkiem do stylizacji.

Asymetryczne fryzury

Asymetrię idealnie dopełniają ukośne, wydłużone grzywki, które w razie potrzeby można ułożyć z jednej strony żelem lub woskiem i zabezpieczyć spinkami do włosów lub niewidocznymi. Ta opcja fryzury jest odpowiednia dla dziewcząt o różnych kształtach twarzy, ponieważ pomaga ukryć wady i skupić się na zaletach obrazu.

Krótkie fryzury na falowane i kręcone włosy

Wszystkie te opcje strzyżenia krótkich kręconych włosów łączy wszechstronność. Są łatwe w pielęgnacji, utrzymują pożądany kształt i nie wymagają stosowania wielu produktów do stylizacji, co jest ogromną zaletą dla posiadaczy falowanych włosów.

Długie włosy to wszechstronna fryzura, która pasuje do wielu kobiet. Jednak loki do pasa wymagają szczególnej uwagi i pielęgnacji, na co wielu przedstawicielom płci pięknej po prostu nie starcza czasu.