16 imponujących zdjęć makro, których nigdy wcześniej nie widziałaś

Nasz świat jest ogromny, dosłownie i w przenośni, a jeśli zaczniesz patrzeć na różne przedmioty przez mikroskop, możesz dojść do wniosku, że świat małych rzeczy jest również duży. Skrzydła owadów, owoce i warzywa, a także wszelkiego rodzaju inne przedmioty otwierają się z zupełnie nieoczekiwanej strony, jeśli są powiększone.

Aby udowodnić, że świat będzie znacznie ciekawszy, jeśli wszystko zostanie powiększone, zebraliśmy imponujące zdjęcia makro, które pozwalają zobaczyć wszystko w szczegółach.

Po lewej stronie linia włosów po użyciu żyletki, po prawej włosy, które zostały zgolone maszynką elektryczną.

Mak pod mikroskopem

Chrząszcz łapiący zdobycz swoją żuchwą

Korzeń bambusa

Skórka banana

Antenka pszczoły

Skrzydła motyla

Żądło osy, igły i kolec róży

Narządy wewnętrzne niesporczaków

Zawiązany kosmyk włosów

Końcówka papierosa

 

Chipsy pod mikroskopem

Gałka oczna martwej ćmy

Mech

Pilnik do paznokci

Skórka winogron

Ale czy kiedykolwiek próbowałaś zrobić zdjęcie makro? W sieciach społecznościowych można zobaczyć wiele technik, których można użyć, aby uzyskać efekt podobny do tych na powyższych obrazkach.

Otaczający nas świat jest pełen niespodzianek i niezwykłych rzeczy. Szczególnie mały świat widziany przez mikroskop lub kamerę. Nie może się doczekać, żeby nas powitać. Pozostaje tylko otworzyć się na nowe odkrycia i wiedzę. Co więcej, powinniśmy zrozumieć, że nawet najmniejsze stworzenia, które nas otaczają, mają swój szczególny urok. Powyższe zdjęcia są wyraźnym dowodem tego stwierdzenia. Dlatego też powinniśmy być wdzięczni za tę część natury, która być może na pierwszy rzut oka jest niewidoczna, ale która pozornie jest podstawą wszystkiego, co nas otacza.