16 dziwnych przedmiotów, które mogą zmylić każdego, ale nie internautów: mogą rozwikłać każdą tajemnicę!

Bez względu na to, jak mądra jesteś, nie możesz wiedzieć wszystkiego. Aby to zrobić, jest wielu innych ludzi, z których każdy ma wiedzę nieznaną innym. Jeśli połączysz całą tę wiedzę w całość, otrzymasz potężną bazę informacji, w której znajdziesz odpowiedź na niemal każde pytanie.

Jednym z takich elementów jest społeczność „What’s This” na Reddit, z 2,2 milionami subskrybentów. Każdego dnia ludzie publikują tam pytania ze zdjęciami swoich znalezisk, a znalezienie odpowiedzi zależy od innych członków społeczności. Okazuje się, że jest to intelektualna gra, na którą odpowiedzi są nie mniej interesujące niż same pytania. Zebraliśmy 16 interesujących pytań i odpowiedzi, aby nakarmić Twój mózg rzadką i zabawną wiedzą.

Pytanie nr 1

„Mój przyjaciel kupił te rzeczy we Francji. Pochodzą z XVIII lub XIX wieku, ale kiedy poszliśmy do antykwariatu, pracownik nie potrafił nam powiedzieć, co to jest. Rękojeść jest drewniana, część metalowa wydaje się być mosiężna. Może to stare narzędzie do otwierania muszli w celu wydobycia z nich owoców morza?

Odpowiedź: „Udoskonalona wersja żelazka krawieckiego, które trzeba było podgrzać, a następnie prasować pod kołnierzykami i rękawami”.

Dlaczego jest ich tak dużo? Być może zauważyłeś, że są różne rozmiary, a takie żelazko będzie gorące tylko przez około minutę, w takim przypadku krawiec może wziąć drugie z pary, która była w piekarniku i włożyć schłodzone do pudełka.

Pytanie nr 2

Czy to rodzaj jakiejś poczwórnej tęczy?

Odpowiedź: „Efekt ten występuje, gdy światło słoneczne odbija się od kryształków lodu na niebie”.

Pytanie nr 3

Mały kawałek siatki wystający z mostu, co to może być?

Odpowiedź: „Są one umieszczone tak, że ludzie nie mogą łatwo wejść na środek mostu. Nieważne dlaczego, narysują graffiti lub zeskoczą”.

Pytanie nr 4

O co chodzi z tą wnęką na blacie obok piekarnika?

Odpowiedź: „Ma to na celu zapobieżenie stoczeniu się jaj (i innych zaokrąglonych produktów) podczas gotowania”

Pytanie nr 5

Co to za łańcuchy pod karetką?

Odpowiedź: „To system antypoślizgowy”

W pobliżu tylnych kół znajdują się dwie belki, do których przymocowane są po obwodzie dwie tarcze z łańcuchami. Kiedy droga jest oblodzona, kierowca naciska przycisk na desce rozdzielczej, uruchamiając mechanizm, który powoduje obracanie się tarcz i doprowadza je do kół, tak aby sprzęgały się z łańcuchami. Podobno zwiększa to przyczepność opony o 30%.

Pytanie nr 6

O co chodzi z tym drążkiem pod siedzeniem na dworcu kolejowym?

Odpowiedź: „To zabrzmi dziwnie, ale niewidomi mają dotykać krzesła laską, ponieważ krzesła nie mają nóg”.

Nazywa się to „przewodnikiem dla osób niedowidzących”. Ich celem jest pomoc niewidomym w wyszukiwaniu wolnych miejsc na stacji poprzez dotykanie ich laseczką. Zabawne jest to, że zgodnie z przepisami wszystkie takie krzesła muszą mieć wysokość poprzeczki 30 cm lub mniej. Byłyby znacznie bardziej przydatne, gdyby były niższe, ale administracja robi je ściśle według przepisów i ani o centrymetr niżej.

Drążek jest ruchomy, dzięki czemu pasażerowie mogą umieścić swój bagaż pod siedzeniem, wsuwając go pod siebie, przesuwając w ten sposób drążek.

Pytanie nr 7

Medalion szklano-metalowy z napisami, co to?

Odpowiedź: „To jest wisiorek, wewnątrz którego znajdują się fragmenty świętych z podpisami”.

Pytanie nr 8

Małe urządzenie elektryczne przyklejone do tylnej części zderzaka w samochodzie, co to jest?

Odpowiedź: „To jest dźwięk cofania, który jest przymocowany do światła cofania samochodu. Podczas cofania to urządzenie zaczyna wydawać sygnał dźwiękowy.

Pytanie nr 9

Znaleziony został taki metalowy przedmiot na ścieżce, co to?

Odpowiedź: „To jest uchwyt na worek na psie odchody. Mocuje się go na smyczy”.

Ciekawostką jest to, że ma jednocześnie kształt psa i kości.

Pytanie nr 10

„Bardzo stare miniaturowe szklane kule. Kulki są wydrążone, mają cienkie ścianki i małe końcówki. Każda z nich jest numerowana u góry.”

Odpowiedź: „Jest to zestaw areometrów do określania zawartości alkoholu w napojach alkoholowych”

„Jeśli alkohol zostanie potwierdzony, to kulka opadnie na dno” – zaznaczono w instrukcji na odwrocie pudełka. Każda liczba na piłce odpowiada określonemu rodzajowi alkoholu.

Pytanie nr 11

Co to za szklany stożek w mojej kuchni w RPA?

Odpowiedź: „To jest cukierkowy rożek”

Pytanie nr 12

Co to za dziwna biała fajka z kwadratowym logo znaleziona na ścianie wynajmowanego przez nas domu?

Odpowiedź: „To jest system antykradzieżowy Zero Vision firmy Verisure, który w przypadku wykrycia włamania wypełnia pomieszczenie dymem. Pomysł polega na tym, że albo odstraszy to złodzieja, albo przynajmniej utrudni mu kradzież, znacznie zmniejszając widoczność”.

Według firmy wraz z systemem zainstalowana jest również kamera, która wysyła sygnał do centrum monitoringu, którego pracownicy już decydują, czy jest to przypadkowa operacja, czy prawdziwy rabunek. W przypadku napadu pracownik ośrodka włącza system i powiadamia policję. System wypełnia pomieszczenie gęstym dymem w zaledwie 45 sekund. Na zrzucie ekranu widać efekt zadymienia 26 sekund po starcie.

Pytanie nr 13

Zostało znalezione coś takiego podczas odkurzania, co to jest?

Odpowiedź: „To jest prawdziwy M&M. Około 15 lat temu firma oferowała usługę, dzięki której każdy mógł wydrukować dowolny obraz na M&M do użytku osobistego”.

Podaje się, że często robili to nowożeńcy, którzy następnie dawali gościom drażetki na pamiątkę.

Pytanie nr 14

Po co są te metalowe zakrzywione pręty przy stodole?

Odpowiedź: „Ma to na celu utrzymanie otwartych drzwi stodoły”.

Najpierw musisz wyjąć jeden koniec pręta z ziemi, otworzyć drzwi, docisnąć je prętem i ponownie wbić koniec pręta w ziemię.

Pytanie nr 15

Po co jest ta kieszonka z boku tej czapki?

Odpowiedź: „To jest kieszeń na otwieracz do butelek”

Pytanie nr 16

Czemu ta żabka ma dziurę?

Odpowiedź: „To jest mały świecznik przeznaczony na tort urodzinowy”.

Jeśli podobał Ci się ten artykuł, nie zapomnij podzielić się nim ze znajomymi!