15 żywych stworzeń, o których można by pomyśleć, że to kosmici, ale najwyraźniej żyją na naszej planecie

Otaczają nas niesamowite rzeczy. Rozglądając się wokół, można dostrzec coś niezwykłego. Natura ma w zanadrzu mnóstwo rzeczy, które będą nas zachwycać i przerażać przez wiele lat. W tym artykule zobaczysz niesamowite żywe stworzenia, które trudno spotkać w rzeczywistości, ale na fotografii – z łatwością.

Cejloński pyszczek pochodzi z południowo-zachodnich Indii

Natura obdarzyła te ptaki takim wyglądem, jakby obiecano im coś fajnego, ale nie są zachwycone. Są aktywne o zmroku i w nocy, a w ciągu dnia po prostu siedzą parami na gałęziach w gęstych koronach drzew.

Kwadratowa rozgwiazda

Istnieje cały podgatunek rozgwiazdy zwany „rozgwiazdą biszkoptową”. Są dość rzadkie i występują w Australii. W szczególności ta rozgwiazda nazywa się „kwadratową rozgwiazdą biszkoptową”.

Deszczowa żaba, która wydaje się mieć jeden z najgorszych dni w swoim życiu

Te żaby nie rechoczą, ale wydają głośny pisk, a jeśli je dotkniesz, zaczynają wydawać dźwięk, który bardziej przypomina łamiący pisk kół.

Internauci postarali się poprawić żabę i zrobili ją wesołą za pomocą photoshopa

Czarne żaby deszczowe występują tylko na południowych zboczach pasa Cape Fold w Afryce Południowej powyżej 1000 m n.p.m.

Samiec konika morskiego karłowatego

Internauci dzielą się na dwa obozy. Niektórzy uważają, że ten konik morski przypomina im bardziej pokemona lub postać z gry wideo, podczas gdy innym przypomina stworzenie, które wydaje się być uczulone na wszystko naraz. Ta ryba ma tak niezwykły wygląd, ponieważ całe życie spędza wśród koralowców, przebierając się za nie. Tak, Konik morski to ryba.

Dzioborożec rudy

Żyją w południowych Chinach i północno-wschodnich Indiach.

Smok z Komodo

Zamieszkują południową część Azji i prowadzą półwodny tryb życia, natomiast świetnie czują się na lądzie, potrafią kopać doły o głębokości do 10 metrów, a nawet wspinać się na drzewa.

Niektóre gąsienice zbierają małe patyki, aby budować domki, w których mogą mieszkać

Okapi, znane również jako żyrafa leśna występuje tylko w Demokratycznej Republice Konga w Afryce Środkowej

Chociaż okapi mają paski przypominające zebrę, są najbliżej spokrewnione z żyrafą. Okapi to samotnicy, którzy wolą żyć z dala od ludzi. A to, co mają wspólnego z żyrafami, to coś, czego nie widać na zdjęciu – bardzo długie języki.

Himerometra Robustipinna to gatunek liliowców należący do rodziny Himometraidaem

Ciało tych zwierząt ma kształt misy i ma 33-62 ramiona (średnio około 45). Żywi się planktonem, sprytnie chwytając go za pomocą lepkiej substancji pokrywającej lilię. Może przyczepiać się do koralowców swoimi przydatkami lub swobodnie pływać.

Gąsienica Harpii jedwabnika, która może pluć żrącym płynem, gdy zostanie zdenerwowana

Ślimak ognisty jest jednym z najrzadszych ślimaków na świecie i można go znaleźć tylko w Malezji

Ten ślimak został nazwany „ślimakiem Drakuli” ze względu na swój niezwykły kolor, ale pomimo tak groźnego przydomka mówi się, że są bardzo przyjazne. Niestety ich uroda spłatała im okrutny żart, gdyż gatunek ten zaczął szybko wymierać z powodu handlarzy zwierzętami.

Skoczek uszaty to podobny do myszy nocny gryzoń z długim ogonem i długimi tylnymi łapami i wyjątkowo dużymi uszami

Ten gatunek wygląda jak mała mysz i zając razem wzięte. To zwierzę ma największe uszy ze wszystkich rodzajów skoczka. Mówi się, że potrzebują ogromnych uszu nie tylko do dobrego słyszenia, ale także do zadań termoregulacyjnych. Podobnie jak wiele innych gryzoni, prowadzi nocny tryb życia i żyje na pustyniach Mongolii i Chin. Pomimo tak rzucających się w oczy uszu gatunek ten jest mało zbadany.

Ta ryba należy do rodziny Trigulowatych i ma piękne zielone ,,pióra”

Oprócz jasnego koloru, inną cechą charakterystyczną tych ryb jest to, że mogą wydawać dźwięki za pomocą pęcherza płetwowego i przyczepionych do niego mięśni. Podobno kiedy rybacy wyciągają je z wody, często „krzyczą z przerażenia”.

Cicadellidae, które wydaje się mieć włosy

Jorunna Parva, powszechnie znana jako futrzany zając morski

Porzuć marzenie o głaskaniu tego królika, ponieważ w rzeczywistości długość jego ciała wynosi zaledwie około 1 cm. Całe ciało pokryte jest mięsistymi wypustkami służącymi do funkcji sensorycznych, co nadaje mu wygląd futrzastego zwierzęcia. Te zwierzęta są hermafrodytami, ale jak na ironię, nie mogą zapłodnić własnych jaj.

Jeśli podobał Ci się ten artykuł, nie zapomnij podzielić się nim ze znajomymi!