Giorgio Armani: “Dzięki pracy wciąż czuję się młody”. 15 cytatów od świetnego projektanta

Chciałam po prostu tworzyć ubrania, które są jednocześnie eleganckie i wygodne, i ku mojemu zdziwieniu moje pomysły stały się modne” – zdradza legendarny projektant.

Zebraliśmy 15 uderzających cytatów Giorgio Armaniego, które pomogą Ci pomyśleć o modzie w inny sposób.

1. W elegancji nie chodzi o to, by przyciągać wzrok, ale o to, by zapadać w pamięć.

2. Prawdziwa kobiecość ujawnia się subtelnie, idealnie harmonizując się ze współczesnym stylem życia, nie wyodrębniając się nazbyt wyraźnie na jego tle.

3. Moim zdaniem zapach idealny przypomina nieco aurę, która wyprzedza i podąża za kobietą, opowiadając o jej charakterze.

4. Dzięki pracy wciąż czuję się młody.

5. Kobiecość to bardzo specjalna cecha charakteru – sama esencja charakteru, sposób postrzegania świata, coś niezwykle subtelnego, co współczesne kobiety wyrażają przez własne poczucie stylu i odrzucenie sztywnych norm.

6. Różnica między stylem a modą to jakość.

7. Tania para butów to zła gospodarka. Nie oszczędzaj na tym, co najważniejsze: buty są podstawą Twojej garderoby.

8. Marynarka to najważniejsza rzecz w męskiej garderobie. Musi być dobrze uszyty i idealnie przylegać do ramion, abyś czuła się swobodnie i pewnie. Nienaganny strój zawsze zaczyna się od dobrej marynarki.

9. Elegancja nigdy nie wychodzi z mody i to najprostszy sposób, aby nie wyglądać staroświecko. Elegancja to klucz do sukcesu. Przynajmniej tak tłumaczę swój sukces. Dla mnie styl jest ważniejszy niż krótkoterminowe trendy w modzie.

10. Nie bądź nadgorliwy przy wyborze ubrań: najbardziej stylowe osoby wyglądają tak, jakby nie wkładały w swój wygląd żadnego wysiłku. Ostatecznie, styl sprowadza się do wyrażania siebie i nie sądzę, że cokolwiek może wyglądać naprawdę okropnie na osobie, która jest szczera z samą sobą.

11. Czarno-granatowy kolor sprawi, że będziesz szczuplejsze. Używając tych kolorów możesz dowolnie eksperymentować z kształtem i teksturą.

12. Akcesoria zyskują na znaczeniu w dzisiejszych czasach, więc zainwestuj w buty, paski, torby, krawaty i tym podobne. W ten sposób możesz ciągle aktualizować swój strój. Zwracaj uwagę na kolory, które nosisz i kupuj pasujące do nich dodatki. Zegarek jest jedną z najważniejszych rzeczy, które kupujesz, zegarek mówi wiele o osobie.

13. Wybieraj tkaniny neutralne kolorystycznie i bez odważnych wzorów – wytrzymają dłużej (modowo).

14. Wyglądanie sexy to kwestia pewności siebie. Jest to stan umysłu, a także stan ciała.

15. Nie zawsze możesz dostać to, czego chcesz. Chciałbym być wyższy i mieć bardziej męski nos. Ale z niektórymi rzeczami po prostu trzeba się z tym pogodzić. Nie marnuj swojego życia, próbując zmienić to, czego nie można zmienić.

Czytaj więcej: Żelazne cytaty Margaret Thatcher, które każdy powinien przeczytać!