15 szokujących prawd psychologów

15 szokujących prawd psychologów.

Każde nasze zachowanie ma swój powód i wyjaśnienie. Ale jeśli nie jesteśmy w stanie tego zrozumieć, psychologowie mogą to wyjaśnić.

W tym filmie poznasz najciekawsze i najbardziej niesamowite odkrycia specjalistów.

Oto, co mówią psychologowie:

 1. Jeśli ktoś na codzień jest bardzo zabawny i towarzyski, to z powodu drobnej głupoty czuje się bardzo samotny. Jeśli ktoś dużo śpi, jest smutny. Jeśli ktoś mówi krótko i szybko, to ukrywa sekrety. Jeśli dana osoba denerwuje się drobiazgami, brakuje jej miłości.
 2. Ludzie, którzy nie boją się płakać, są najsilniejsi, ponieważ potrafią kontrolować swoje emocje.

Jeśli powstrzymamy się od płaczu, zagrozimy naszemu zdrowiu!

 1. Przytulanie, choćby na chwilę, powoduje ,że mózg zmniejsza hormon stresu, kortyzol. Obniża ciśnienie krwi, łagodzi zmęczenie, zwiększa odporność na infekcje i zmniejsza depresję.

Przytulanie przynosi poczucie bezpieczeństwa, pewności siebie, stając się prawdziwym źródłem siły i zdrowia.

 1. Stres pomaga ludziom lepiej zrozumieć ważne informacje w niebezpiecznych i ważnych sytuacjach życiowych.
 2. Korzystanie z Instagrama może wywoływać niepokój, depresję, samotność, wpływać na jakość snu, postrzeganie własnego ciała czy lęk przed niewiedzą.
 3. Głównym powodem, dla którego większość młodych ludzi robi sobie selfie i publikuje je w serwisach społecznościowych, jest niska samoocena i potrzeba uwagi oraz uznania.
 4. O dzieciach niegrzecznych wobec rodziców lub rodzeństwa często mówi się, że są „niegrzeczne”.

Ale kiedy dzieci nie mają autorytetu rodziców, to i tak faktycznie próbują nałożyć na siebie kontrolę.

 1. Zbyt opiekuńczy rodzice są tak samo niebezpieczni, jak obojętni.

Psychologowie zauważają, że chociaż może to wydawać się idealnym sposobem na wychowanie dziecka, nadmierna opieka rodzicielska powoduje, że dziecko stając się dorosłym, nie jest pewne siebie.

 1. Oglądanie wartościowych programów telewizyjnych, zwłaszcza dramatów, może poprawić inteligencję emocjonalną. Innymi słowy, dzięki nim możesz stać się bardziej wrażliwy.
 2. Fakt, że często ważymy się, wskazuje na stopień troski o własny wygląd, z tego powodu istnieje duże ryzyko obniżenia samooceny i deprecjacji naszego ciała.

Przyczynia się to do depresji lub zaburzeń w odżywianiu (z których najpoważniejszymi są anoreksja i bulimia).

 1. Jeśli spędzasz godziny w gorącej kąpieli, istnieje szansa, że ​​poczujesz się bardzo samotny w życiu codziennym.

Naukowcy uważają, że ludzie używają podświadomie gorących i długich kąpieli jako substytutu ciepła emocjonalnego.

 1. Psychologowie twierdzą, że pary, które często się kłócą, bardzo się lubią, a partnerzy z apodyktycznymi kobietami mają największą skłonność do zdrady.
 2. Podczas kłótni rodzinnej mężczyzna zwykle się poddaje i odchodzi, ponieważ wydaje mu się, że marnuje czas lub jest zbyt winny i nie wygra tej kłótni.
 3. Jeśli kobieta nosi tylko neutralne kolory, bez nadruków i ozdób, oznacza to, że utknęła w rutynie i nie chce opuszczać strefy komfortu, unikając niepotrzebnych opinii innych ludzi.
 4. Czy kupujesz więcej niż potrzebujesz? Oznacza to, że jesteś niezadowolony z innych aspektów życia lub czujesz się gorzej niż inni i dlatego starasz się zastępować przyjemności życia substytutami materialnymi.

Aby nie stać się ofiarą impulsywnych zakupów, należy znaleźć zajęcia, które przyniosą dłuższą przyjemność.

Czy zgadzasz się z tymi spostrzeżeniami psychologów? Podziel się swoimi przemyśleniami w komentarzach i nie zapomnij o polubieniu. Zasubskrybuj nowe przydatne wskazówki! Do zobaczenia!

Leave a Reply