15 niezwykłych tworów natury, które zachwycą Cię swoją wyjątkowością!

Niestety, nie zawsze dostrzegamy fascynujące i niesamowite rzeczy, których ten świat jest pełen. Ale tak naprawdę czasem wystarczy sama ciekawość, aby zobaczyć niezwykłe stworzenia i zjawiska, które sprawiają, że nasze życie na planecie jest interesujące i ekscytujące. A patrząc na całą tę różnorodność, zrozumiesz, że ludzkość ma jeszcze tak wiele do odkrycia! Dziś pokażemy kilka najciekawszych tworów natury, które po prostu zadziwiają nas swoją wyjątkowością.

To nie są małe arbuzy, ale cucamelony – meksykańskie ogórki

Autor zdjęcia napisał, że smak tych owoców przypomina „słodkiego ogórka z odrobiną limonki”. Powiedział też, że owoców nie trzeba obierać i je się bezpośrednio ze skórką.

,,Znalazłam kamień z przyczepionymi do niego uschniętymi wodorostami.”

Wygląda na to, że w skałę uderzył piorun albo właśnie głaz zrobił sobie nowy tatuaż.

Grzyb z rodziny rhodotus, który jest na skraju wyginięcia

Grzyb występuje na całej półkuli północnej i jest wymieniony w Czerwonej Księdze wielu krajów. Chociaż ten grzyb wygląda bardzo apetycznie, nie jest jadalny ze względu na zbyt twardy miąższ.

Ascidianas są podobne do szkieletów ryb, ale mają plamki jak panda!

To tylko jeden rodzaj ascidian, który ma specyficzną nazwę w języku angielskim: „Skeleton Panda Sea Squirts”. Ascidians żywią się połykaniem wody ze środowiska wodnego. W ten sposób filtruje wodę, wybierając z niego niezbędne mikroorganizmy.

Jaszczurki o czerwonych oczach wyglądają jak małe smoki

Takie „smoki” żyją na Nowej Gwinei i mimo swojej rodziny bardzo nie przepadają za wysokimi temperaturami, bo przy upale powyżej 30°C mogą zginąć (najlepiej jak jest około 25-27°C). Pomimo tego, że niektórzy ludzie trzymają je jako zwierzęta domowe, nie lubią, gdy próbujesz nawiązać z nimi kontakt.

Zakamuflowany gekon na Madagaskarze

Kamuflaż jest tak doskonały, że czyni go praktycznie niewidocznym. Wielu internautów napisało, że początkowo myśleli, że na zdjęciu jest przedstawiona czyjaś noga.

Jak wskazano w opisie, gatunek ten żyje na Madagaskarze i przyległych wyspach. Będziesz zaskoczona, ale są one bardzo agresywne w stosunku do siebie, więc nie można ich trzymać razem w niewoli.

Czarny lemur z niebieskimi oczami

Ciekawostka: Samce są zawsze czarne, a samice czerwonobrązowe do szarych, ale wszystkie mają te same niebieskie oczy.

Niesamowity mięczak

Tak, to rzeczywiście są oczy. Pomimo faktu, że mięczak ma parę oczu, nie ma widzenia obuocznego, ponieważ jego oczy poruszają się niezależnie od siebie.

Patrzę na Ciebie! 

Lumpfish to rodzina ryb morskich żyjących w lodowatych wodach Oceanu Arktycznego, północnego Atlantyku a także i północnego Pacyfiku.

Te piękności potrafią pływać na głębokości 1700 metrów. Niewiele wiadomo o zachowaniu i biologii tych ryb. 

Gąsienica motyla z dalekiego wschodu

Ciekawą cechą gąsienic jest to, że po dotknięciu są w stanie wydać wysoki syk.

Tak wygląda motyl po metamorfozie

To gatunek chrząszcza z rodziny blaszkowatych, znany z błyszczących srebrzystych skorupek

Skorupa tego chrząszcza jest tak odblaskowa, że ​​wygląda jak lustro. Dlaczego chrząszcze świecą? Powszechnie uważa się, że ma to pozostać niezauważone w lesie deszczowym.

Pająki maskują się w taki sposób

Żyją na drzewach i są doskonałe w kamuflażu. Potrafią poruszać się niezwykle szybko, co pomaga im atakować ofiarę, którą szybko obiegają, oplatając ją swoją siecią. Na szczęście dorastają tylko do 1-1,8 cm długości.

Gigantyczna meduza, która wygląda jakby nosiła kapelusz

W ciągu ostatnich 110 lat widziano ją tylko 110 razy. Oznacza to, że przyciąga uwagę naukowców tylko raz w roku, ale uważa się, że jest szeroko rozpowszechnionona na całym świecie, z wyjątkiem Oceanu Arktycznego. Są naprawdę ogromne. Aby dać ci wyobrażenie, te meduzy dorastają do 10 metrów długości, a ich średnica kapelusza może osiągnąć 1 metr. Te meduzy żyją na głębokościach do 6665 metrów.

Crown Frog

Kolor tych żab daje do zrozumienia, że ​​lepiej z nimi nie zadzierać, ponieważ ich skóra jest trująca, zawiera neurotoksyny i tetrodotoksyny. Niestety, gatunek ten jest na skraju wyginięcia, częściowo z powodu zmian klimatycznych, częściowo z powodu wylesiania. Wzrost wilgotności w ich siedlisku prowadzi do rozprzestrzeniania się pewnego rodzaju grzybów, co z kolei prowadzi do śmierci tych pięknych żab.

Pająk z bardzo przerażającymi rogami, które są w innych kolorach

Istnieje 3000 gatunków pająków Orb Weaver, które są rozsiane po całym świecie, a ich ciało może osiągnąć 3 cm (odległość między skrajnymi końcami). Podobno ten piękny pająk pochodzi z Afryki. Nie martw się, rogate pająki są na ogół nieszkodliwe dla ludzi.

Tenrek pręgowany, gatunek ssaka, popularny w rejonach Madagaskaru

To wspaniałe zwierzę występuje tylko we wschodnich i północnych regionach Madagaskaru. Używają echolokacji do określenia ofiary, a żywi się głównie dżdżownicami. Za pomocą wibrujących igieł w centralnej części pleców wydają dźwięk, informując bliskich, gdzie się znajdują, a dźwięk ten jest słyszalny przez ludzkie ucho. Mogą również wspinać się na drzewa, ale prawie nigdy tego nie robią. Wygląda jak szalona hybryda jeża Sonica i Pikachu