15 komplementów, które tak naprawdę obrażają kobiety

UWAŻAJ NA NIEWŁAŚCIWE KOMPLEMENTY.

“Świetnie wyglądasz!” – wydawałoby się, że każda kobieta chciałaby usłyszeć taki komplement. Jednak tak nie jest. Niektóre mogą się obrazić słysząc takie słowa. Nie wiesz dlaczego? W tym filmie wyjaśnimy ci wszystko. Kiedy mężczyźni komplementują kobietę czasami wyglądają to niezręcznie i śmiesznie. I nawet pomimo najlepszych intencji, takie słowa mogą obrazić kobietę. Aby nie popełnić błędów, zastanów się, zanim powiesz kobiecie jeden z tych 15 komplementów, które na pierwszy rzut oka wydają się całkowicie nieszkodliwe.

 1. „Wyglądasz świetnie – nawet Cię nie poznałem”. To tak jakbyś chciał powiedzieć, że kobieta wyglądała wcześniej źle, ale teraz, kiedy zmieniła swój wizerunek, wygląda lepiej. Po co wypominać jej, że wcześniej popełniała błędy w stylistyce?
 2. „Twoje piersi urosły”. Z reguły piersi rosną wraz z wagą. Oczywiście również podczas ciąży lub zaburzeń hormonalnych, ale najczęściej w wyniku przyrostu masy ciała. Więc uważaj!
 3. „Wyglądasz świetnie”. Jest to zbyt abstrakcyjny komplement, który nie podkreśla jej zalet. Jeśli chcesz dać komplement kobiecie, lepiej skup się na czymś konkretnym.
 4. „Wyglądasz lepiej, kiedy się uśmiechasz”. Prawdopodobnie wiesz, że żadna normalna osoba nie może uśmiechać się 24 godziny na dobę. W takim razie biorąc pod uwagę twoje słowa, 90% jej życia nie wygląda wystarczająco atrakcyjnie.
 5. „Wyglądasz świetnie jak na swój wiek”. Ten komplement sugeruje, że kobieta nie jest wystarczająco atrakcyjna, ale w porównaniu z rówieśniczkami wyróżnia się na tle innych. Kobiety często czują się niekomfortowo, gdy mówią o swoim wieku. To samo można powiedzieć o zdaniu: „ten kolor włosów odmładza cię”. 6. „Ooo! Straciłaś na wadze”. Temat wagi jest zawsze bardzo delikatny, ponieważ powoduje uczucie dyskomfortu. Taki komplement potwierdza tylko, że kiedyś była gruba.
 6. „To najlepszy pomysł, jaki kiedykolwiek miałaś”. Czy na pewno chcesz powiedzieć kobiecie, że wszystko, co wydarzyło się wcześniej w jej głowie, jest kompletnym nonsensem? A skąd możesz wiedzieć, co dzieje się w głowie innej osoby?
 7. „Ten makijaż jest właśnie dla Ciebie”. Z twojego komplementu wynika, że ​​bez makijażu kobieta wygląda źle.
 8. „Ta sukienka Cię wyszczupla”. Po tych słowach można odnieść wrażenie, że w innych przypadkach kobieta ma nadwagę i wszystko, co nosiła, wciąż podkreśla jej niedoskonałą sylwetkę.
 9. „Ale jesteś miła i utalentowana”. Jest to wątpliwy komplement, z którego wynika, że ​​kobieta nie jest wystarczająco piękna.
 10. „Nie jesteś jak inne kobiety”. Oczywiście, brzmi to pięknie, ale oznacza to, że uważasz, że reszta nie jest wystarczająco dobra.

12.„ Nowa fryzura odmładza Cię”. Okropny komplement, który wyraźnie wskazuje, że kobieta wyglądała źle, a jej poprzednia fryzura postarzała ją. Lepiej komplementuj bez wchodzenia w szczegóły.

 1. „Jesteś taka piękna, dlaczego jesteś sama?”.

Samotni ludzie nie lubią mówić o swojej samotności. Ponadto takie zdanie sugeruje, że coś jest z nią nie tak. 

14.„Ile masz dzieci?” Wyrażanie swojej opinii na temat wyborów życiowych innej osoby nie będzie poprawne.

15.„ Gotujesz tak smacznie jak moja matka ”. Żadna kobieta nie chce być porównywana do matki mężczyzny,  w sposobie gotowania. Jeśli więc nie chcesz być źle zrozumiany, lepiej unikaj takich słów. Nie każda kobieta uzna je za komplement.

Leave a Reply