15 fryzury które zmieniają kobietę „po 50” w babcię!

W wieku 50 lat owal twarzy nie jest już tak wyraźny i wyraźny jak wcześniej, skóra traci elastyczność, włosy tracą gęstość i objętość z przeszłości, korzenie stają się szare, a kosmyki stają się cieńsze i cieńsze. Dlatego ważne jest, aby wybrać odpowiednią fryzurę. Oto 15 fryzur, których powinieneś unikać.

Długie, rozwiane włosy

Z wiekiem włosy wyglądają coraz mniej schludnie, a fryzura z długimi, rozpuszczonymi włosami tylko potęguje ten efekt.

Tak, zdarzają się przypadki, w których taka fryzura może wyglądać harmonijnie na kobiecie 50+, ale włosy muszą być w nienagannym stanie, jak u kobiety na poniższym obrazku.

Oczywiście nie każdy może pochwalić się takimi włosami. Zwykle długie, rozpuszczone włosy postarzają twarz kobiety i wyglądają dość zabawnie.

Długie falowane włosy

Fryzury na długie włosy z lokami nie wyglądają lepiej. Ogólnie rzecz biorąc, długie fryzury wyglądają odpychająco dla kobiet po pięćdziesiątce.

Niechlujne lub gładkie bułeczki, kucyki i warkocze są bardziej odpowiednie dla młodych dziewcząt. I choć same fryzury są piękne, kobietom w wieku 50+ i tak lepiej jest zrezygnować z nich.

Włosy spięte w kucyk lub kok

Takie fryzury są dobre dla dziewczyn, które mogą pochwalić się długimi, mocnymi i elastycznymi włosami, ale także czystą jak śnieg skórą.

Ale w wieku 50+, kiedy pojawiają się zmarszczki mimiczne, brązowe plamy i worki pod oczami, włosy spięte w kucyk lub koktylko podkreślają wszystkie te „prezenty”.

Fryzury z objętością

Fryzury Babette i inne fryzury z objętością dla średnich i długich włosów wyglądają nie na miejscu po 50 latach i sprawiają, że wyglądasz starzej. Nawet Brigitte Bardot nie odważyła się nosić takich fryzur na starość, ponieważ efekt był zbyt odrażający.

Bardzo krótkie fryzury damskie

Ogólnie krótkie fryzury są dobre dla kobiet po 50. roku życia, ale unikaj skrajności, ponieważ zbyt krótkie fryzury odsłaniają czoło, skronie i kości policzkowe.

A te okolice nie są mocną stroną kobiet 50+, których skóra jest dotknięta zmarszczkami, przebarwieniami i odwodnieniem. Takie fryzury podkreślają wszystkie niedoskonałości twarzy.

Poza tym takiej fryzurze brakuje kobiecości, fryzura wygląda zbyt chłopięco.

Strzyżenie Carre na proste włosy

Ta fryzura jest uważana za uniwersalną, ale nie jest zalecana w wieku 50+. Wraz z pojawieniem się zmarszczek mimicznych, brązowych plam, podwójnego podbródka i worków pod oczami należy unikać takiej fryzury, ponieważ tylko podkreśla wszystkie te niedociągnięcia, kadrując twarz w 3 prostych liniach.

Staraj się unikać fryzur, które oprawiają twarz prostymi liniami, na rzecz asymetrycznych opcji, które odmładzają i odświeżają twarz.

Dziecinne kolory nie zwrócą Twojej młodości. W najlepszym razie takie odcienie będą wyglądać nie na miejscu i śmiesznie.

W wieku 50 lat najlepiej farbować włosy w ich naturalnym odcieniu i stosować współczesne techniki rozświetlania i farbowania.

Czytaj więcej: Manicure dla bogatych kobiet: 7 kolorów które są pożądane w drogich salonach!