15 eleganckich strojów dla kobiet po 50. roku życia!

Dzisiaj porozmawiamy o tym, jak sprawić, by obraz był spektakularny i piękny, używając zwykłych rzeczy, które są w naszej garderobie. Zapamiętajmy kilka stylistycznych trików, które pomogą Ci stworzyć jasny i piękny obraz.

Aby wyglądać spektakularnie, nie trzeba drogo się ubierać, ale trzeba mieć możliwość wyboru ubrań, biorąc pod uwagę specyfikę sylwetki.

Dobrze przemyślany strój to idealna harmonia pomiędzy fakturami, dodatkami i kolorami. Tony muszą być ze sobą dobrze kojarzone, a co najważniejsze, doskonale uzupełniać ton twarzy i włosów.

Większość kobiet wie, jak prawidłowo kojarzyć kolory, ale nie biorą pod uwagę, jak te kolory oddziałują na ich własną skórę. I ten kontrast jest decydujący.

Dzięki odpowiedniemu połączeniu kolorów i kształtów, zwykły look może zamienić się w efektowny look. Wszystko sprowadza się do szczegółów. Na przykład wydruki. Aby pięknie wyglądać, tylko jeden element stroju powinien mieć nadruki, a reszta garderoby powinna być monochromatyczna.

Każdy strój, zwłaszcza w neutralnych tonacjach, musi mieć jeden lub dwa jaskrawe akcenty – piękny pasek, ekstrawagancką biżuterię, stylowy dodatek, marynarkę w żywych kolorach, szalik, torebkę lub po prostu okulary. Surowość musi być pięknie rozcieńczona, a akcenty dodadzą Twojemu wizerunkowi świeżości, wyrazistości i indywidualności.

Atrakcyjny wizerunek zależy bezpośrednio od harmonijnie dobranych akcesoriów (torebek, biżuterii, okularów, szalików, parasoli itp.). Zobacz, jakie cuda dokonały chusty.

Jeśli dama wybiera obszerną biżuterię, należy je połączyć ze sobą pod względem kształtu i koloru. Na przykład możesz połączyć jasnobrązowy garnitur, łańcuszek w brązowych i żółtych odcieniach oraz masywne kolczyki wykonane z żółtego metalu.

Szanująca się dama nigdy nie poświęci wygody i stylu dla modowych zachcianek.

Czytaj więcej: Stylowa 50-latka – jak wyglądać modnie i młodo?