15 ciekawych szczegółów w filmach, które zauważy tylko prawdziwy fan filmów

Z filmów, które wszyscy znamy, wybraliśmy 15 interesujących szczegółów, które kryją w sobie więcej znaczenia, niż się wydaje na pierwszy rzut oka.

Ukryte szczegóły w filmach

W filmie animowanym „Zootopia” szef inspektoratu policji, bawół Bogo, za każdym razem, gdy pracuje z dokumentami, zakłada okulary. Ten szczegół nie tylko nadaje mu komiczny charakter, ale także mówi nam o fizjologii bawołów, które naprawdę mają bardzo zły widok.

W filmie animowanym „Herkules” przeklęta Moirae, bogini przeznaczenia, pokazuje Hadesowi przyszłe ustawienie planet. Jak widać, na zdjęciu jest tylko sześć planet i nie jest to pomyłka producentów, a świadoma decyzja. W starożytnej Grecji astronomowie odkryli tylko 6 planet: Merkury, Wenus, Mars, Jowisz, Saturn i oczywiście Ziemię.

W filmie „X-Men: Dark Phoenix” profesor X rozmawia z Magneto, nosząc na prawej ręce Rolex Milgauss. Ten zegarek ma ciekawą właściwość: na jego igły nie mają wpływu pola magnetyczne i, pośrednio, magnesy. Jest to istotne, ponieważ rywal profesora X, Magneto, znany jest ze swojej zdolności do kontrolowania pól magnetycznych i poruszania metalami siłą umysłu.

W „Johnie Wicke” jest kilka scen, w których wyraźnie widać, że główny bohater nosi zegarek w zwykły sposób. Jednak w trakcie scen walki lub bezpośrednio po nich zegarek zmienia pozycję – tarcza zegarka jest zwrócona w stronę ciała. Specjaliści twierdzą, że ten gest zdradza przeszłość wojskową. Agenci sił specjalnych noszą zegarek w ten sposób, ponieważ w słońcu szkło odbija promienie słoneczne i może je eksponować.

W filmie animowanym „Moana” babcia głównej bohaterki opowiada jej, że ich plemię przestało wysyłać statki na zwiedzanie świata. W historii Polinezyjczyków rzeczywiście był okres zwany „długą przerwą”, kiedy statki nigdzie nie płynęły. Nikt nie wie, dlaczego tak się stało. Również w oryginalnym scenariuszu mężczyzna na zdjęciu był łysy, ale koncepcja została całkowicie zmieniona, ponieważ w kulturze polinezyjskiej włosy symbolizują siłę.

„Księga dżungli” to zbiór opowiadań autorstwa słynnego autora Rudyarda Kiplinga. W scenariuszu z 2016 roku King Louie nie jest już orangutanem, jak w filmie animowanym z 1967 roku, ale Gigantopithecus, ogromną małpą, od której pochodzi dzisiejszy goryl. Zmiana została dokonana, ponieważ orangutany nie żyły w dżunglach. Ponadto rola monarchy lepiej pasuje do giganta.

W filmie „Up”, z domu produkcyjnego Pixara, Dug był jedynym psem, który mógł znaleźć Kevina. Wszystko dlatego, że reszta czworonogów była psami stróżującymi, a Dug był Golden Retriever, rasą psów myśliwskich. Retriever jest doskonałym towarzyszem dla rodzin z dziećmi lub innymi zwierzętami. Pies ma bardzo subtelną intuicję, odgaduje nastrój innych i okazuje empatię.

Zwykle, aby pokazać, jak dana osoba jest porażony prądem, w kreskówkach szkielet jest podświetlony. Ale w filmie animowanym „Spider-Man: Into the Spider-Verse”, gdy jedną z postaci uderza piorun, prąd nie przepływa przez kości, ale przez rdzeń kręgowy, ponieważ nerwy są przewodnikami sygnałów elektrycznych.

W filmie „X-men: Pierwsza klasa” jest scena, w której ten sam Magneto, o którym mówiliśmy wcześniej, próbuje siłą umysłu poruszyć 5-markową monetą, ale mu się to nie udaje. Niewielu wie, ale te monety były wykonane ze srebra, metalu o słabych właściwościach magnetycznych.

Film „Tron: Dziedzictwo” opowiada o tym, jak mężczyzna zostaje przeniesiony w wirtualną rzeczywistość, gdzie za pomocą algorytmu Quorra, który przybrał postać kobiety, musi powstrzymać zły program Clu przed wtargnięciem do realnego świata. Quorra wspomina, że ​​nie może pokonać swojego ojca w futurystycznej grze strategicznej. Eksperci uważają, że jest to chińska gra Go, gra planszowa, którą komputery opanowują źle, tak źle, że dopiero w 2016 roku superkomputer zdołał pokonać mistrza świata w Go.

W filmie animowanym „Alladin” jest scena, w której Djinn robi notatki na papierze. Jeśli przyjrzysz się uważnie, zobaczysz, że pisze od prawej do lewej. Akcja toczy się w Arabii, więc z całą pewnością możemy powiedzieć, że Djinn biegle posługiwał się językiem arabskim.

W filmie komediowym „Bedazzled” Elizabeth Hurley gra rolę diabła i pojawia się na Ziemi w różnych postaciach. W pewnym momencie, będąc nauczycielem matematyki, diabeł prosi dzieci o rozwiązanie pozornie nieszkodliwego problemu. W rzeczywistości na planszy jest przedstawione twierdzenie Fermata, problem, którego wielcy matematycy na świecie nie byli w stanie rozwiązać od dziesięcioleci. Naprawdę diabelski gest.

Wracając do “Moany”, kiedy Maui (gość z lokami, o którym mówiliśmy wcześniej) zamienia się w ptaka, na jego upierzeniu widać zaczarowany hak, który pomaga mu się transformować.

W uwielbianym filmie animowanym „Gdzie jest Nemo” pojawia się postać, która raz po raz próbuje uciec z akwarium. Gatunek ryb nie został wybrany losowo. Gill to mauretański bożek (Zanclus cornutus), ryba morska, którą trudno przystosować do życia w sztucznych warunkach.

Czytaj więcej: Co wolno, a czego NIE wolno robić: 14 zasad etykiety dla kobiet i mężczyzn!