14 sztuczek sprzątania od prawdziwej gospodyni domowej

Która z Pań nie wie, jak sprzątać? Każda wie. Niektóre, robią to bez większego wysiłku, podczas gdy dla innych jest to prawdziwy egzamin. Większość gospodyń domowych z reguły porządkuje wszystko tak, jak robiła to matka, i nawet nie myśli o tym, że można się czegoś nauczyć w tej dziedzinie. Nowoczesne gospodynie domowe z kolei używają różnych sposobów i kończą sprzątanie 2 godziny wcześniej, wkładając mnie wysiłku w pracę. Czy chcesz też zostać nowoczesną gospodynią? Obejrzyj ten film do końca.

Oto 14 wskazówek, dzięki którym sprzątanie stanie się prawdziwą przyjemnością.

 1. Kuchenka mikrofalowa.

Zwilż gąbkę do naczyń w wodzie, dodaj trochę detergentu i ściśnij gąbkę, aby powstała na niej piana. Umieść gąbkę w kuchence mikrofalowej i podgrzewaj przez 30 sekund. Następnie wytrzyj kuchenkę mikrofalową za pomocą podgrzanej gąbki.

Dzięki temu możesz łatwo wyczyścić piekarnik i zniszczyć bakterie w gąbce.

 1. Materac.

Aby przywrócić mu świeżość, posyp sodą oczyszczoną i pozostaw na kilka godzin. Następnie za pomocą odkurzacza usuń całą sodę. To wyeliminuje zapach i niektóre ślady. Metoda działa również z meblami tapicerowanymi.

 1. Maszynka do mięsa.

Natrzyj powierzchnię maszynki za pomocą soli i cytryny. Ta mieszanina nie tylko go oczyści, ale także zabije bakterie.

 1. Toster.

Użyj starej szczoteczki do zębów, aby wyczyścić wszystkie niedostępne miejsca.

 1. Mikser.

Jeśli przetrzesz powierzchnie ze stali nierdzewnej papierem woskowym, plamy z wody nie będą pozostawać na obudowie miksera.

 1. Żelazko.

Połóż kartkę papieru i odrobinę soli na stopie. Ustaw żelazko na maksymalną temperaturę, upewniając się, że nie ma w nim wody i że funkcja pary jest wyłączona. Po wyprasowaniu soli gorącym żelazkiem oczyścisz go ze wszelkich śladów.

 1. Posrebrzane tace.

Kawałek kredy, owinięty gazą i umieszczony w pudełku obok srebrnych sztućców, ochroni je przed pojawieniem się plam i nie stracą też połysku.

 1. Odzież.

Za pomocą kredy bardzo łatwo jest usunąć świeże tłuste plamy. Po prostu przeprowadź kredę po tkaninie i poczekaj kilka godzin, aż wchłonie cały tłuszcz.

 1. Rolety.

Użyj podartej rękawicy lub skarpety, aby wyczyścić żaluzje poziome.

 1. Patelnia.

Najłatwiejszy sposób czyszczenia żeliwnej patelni to sól. Sól pozwala usunąć tłuszcz i resztki przypalonego jedzenia.

 1. Dywan.

Będziesz potrzebowała jednej części octu i dwóch części wody. Mieszaninę wlej do butelki z rozpylaczem. Posyp plamę i przykryj ją mokrą szmatką. Ustaw tryb pary na żelazku i prasuj na tkaninie przez  kilka sekund sekund.

 1. Czyszczenie zlewu.

Za pomocą szczoteczki do zębów i sody oczyszczonej wyczyść całą powierzchnię zlewu, a następnie połóż kilka plasterków cytryny na odpływie i pozwól wodzie spłynąć.

 1. Okna.

Umyj okna jak zwykle i wytrzyj je gazetą na końcu. Staną się super przezroczyste i błyszczące.

 1. Nieprzyjemny zapach.

Dodaj łyżeczkę ekstraktu waniliowego do szklanki wody. Włóż filiżankę do rozgrzanego piekarnika, a cały dom wypełni się tym magicznym zapachem.

Leave a Reply