14 specjalnych narzędzi, które rozwiązują wiele rutynowych problemów, o których istnieniu nawet nie wiedziałaś

Jeśli masz tylko młotek w dłoniach, jedyne, co możesz zrobić, to wbić nim gwóźdź. Ale będziesz miała znacznie więcej możliwości, jeśli rozszerzysz arsenał narzędzi pracy. Na świecie istnieje wiele różnych rzeczy i sytuacji, dla których ogólnie przyjęte środki nie zawsze są odpowiednie. Właśnie do tego służą wysoce wyspecjalizowane narzędzia, o których możesz nawet nie wiedzieć. Ale to już przeszłość, ponieważ jesteśmy tutaj, aby Ci o nich opowiedzieć!

Wysuwany podnośnik do prac na wysokościach

Główną zaletą takich wind jest to, że składają się one na tyle, że mieszczą się w standardowych drzwiach. Na zdjęciu widać prace remontowe w Metropolitan Museum of Art na Manhattanie w Nowym Jorku.

Widok z góry

To zdjęcie nie znajduje się w muzeum, ale w innym miejscu.

Maszyna używana do testowania obuwia w latach 40. XX wieku

W urządzeniu tym obraca się pas, który pod wpływem siły tarcia powoduje obrót konstrukcji z butami do przodu, symulując kroki. Najwyraźniej celem tego urządzenia było sprawdzenie, jak szybko buty się zużyją.

Były takie urządzenie stworzone specjalnie dla zabawy

Wózek paletowy ze stali nierdzewnej

Według autora zdjęcia cena tego egzemplarza to 4000 dolarów, podczas gdy zwykły kosztuje w USA około 400-700 dolarów. Brud może powodować ogromne straty np. w medycynie czy produkcji elektroniki.

„Są wycierane i dezynfekowane w razie potrzeby. Jest cały dział z personelem, którego zadaniem jest przygotowanie sprzętu i doprowadzenie go do porządku. Mają do tego własne protokoły i programy. Ten okaz został usunięty z czystego obszaru i będzie wymagał dokładnego oczyszczenia” – napisał autor zdjęcia

Tymczasowa sygnalizacja świetlna

Wysokość tymczasowej sygnalizacji świetlnej wynosi 5 metrów, więc samochody ciężarowe (średnia wysokość od jezdni ~4 m) powinny przejechać bez problemu. Zasilany jest energią słoneczną.

W tym miejscu zainstalowano tymczasową sygnalizację świetlną, ponieważ została zmiażdżona przez ciężarówkę, której hamulce zawiodły

Organizer na kable sieciowe

Maszyna do wymiany lamp w latarniach ulicznych używana w 1910 roku

Mimo że ta maszyna została specjalnie zmodyfikowana w celu wymiany żarówek w lampach ulicznych, pracownik nadal musi ciężko pracować, ponieważ lampa jest nadal dość wysoka. No i te poręcze na szczycie drabiny… Im wyższa drabina tym łatwiej będzie auto przewrócić, więc może kiedyś były jakieś normy regulujące wysokość drabin?

Narzędzie do obierania i krojenia jabłek z 1871 roku

Narzędzie opiera się na pracy dwóch kół zębatych, przełączanie pomiędzy którymi osiąga różne cele, a raczej obieranie i cięcie. Gdy koło zębate igły jest połączone tylko z dużą zębatką pionową (patrz zdjęcie), ostrze zatacza półkole, obierając jabłko. Igła przesuwa się następnie w dół, przenosząc moment obrotowy na kolejne biegi, wprawiając w ruch ostrze, które kroi jabłko. Znane są tylko 3 takie urządzenia.

Przecinarka elektryczna do tworzenia miodu

Młynek do mielenia maku

Pastę makową stosuje się do wyrobu słodkich wypieków, zwłaszcza w Europie Wschodniej. Mówi się również, że jedzenie pasty makowej to „najsmaczniejszy sposób na oszukanie testu narkotykowego”. W Internecie można znaleźć wystarczającą liczbę przykładów, gdy ludzie zjedli bułeczki z makiem, a następnie kupili w aptece test narkotykowy, który dał im pozytywny wynik.

Patelnia do smażenia kasztanów

Kasztany są smażone na otwartym ogniu, a otwory w patelni są niezbędne, aby ciepło i płomień mogły przez nie przejść.

Kluczyk do aparatu ortodontycznego, służący do otwierania szwu podniebnego i w efekcie poszerzania szczęki górnej

Klucz ten służy do dokręcania śruby urządzenia znajdującej się w środku konstrukcji.

Tak wygląda to urządzenie

To urządzenie służy do rozciągania tylko górnej szczęki w celu skorygowania zgryzu w przypadkach, gdy dolna szczęka kształtuje się szybciej. Mówiąc najprościej, jeśli górne zęby są „akordeonowe”, to to urządzenie zostało wymyślone, aby rozwiązać ten konkretny problem, ponieważ pozwala uzyskać niezbędną odległość między zębami dla prawidłowego zgryzu i daje szybki wynik. 

Specjalnie urządzenie do podawania ciekłego azotu, które służy do zamrażania zmian na skórze

Ciekły azot jest często używany do usuwania brodawek i brodawczaków. Istnieją nawet specjalne produkty z ciekłym azotem do usuwania brodawek w domu.

Nożyczki do cięcia materiałów tekstylnych

Urządzenie, za pomocą którego piekarze wyjmują chleb z pieca

Jeśli podobał Ci się ten artykuł, nie zapomnij podzielić się nim ze znajomymi!