14 prostych i łatwych do wdrożenia pomysłów: jak zaoszczędzić miejsce w domu

Każdemu prędzej czy później grozi brak miejsca w domu. Wynika to zazwyczaj z niewielkiej powierzchni mieszkania. Ale wiedząc, jak racjonalnie wykorzystać każdy zakątek domu, możesz oprawić wszystko!

Oto 14 przykładów, w których możesz zoptymalizować przestrzeń w swoim domu, tak aby wszystko było jednocześnie bardzo funkcjonalne i piękne. Skorzystaj z tych wskazówek!

Ukryty kosz na śmieci

Rury do przechowywania butów

Półka do przechowywania żywności

To bardzo wygodna wysuwana półka.

Stojaki rowerowe

Dzięki tym technikom przechowywania rowerów z pewnością zaoszczędzisz sporo miejsca w domu.

Tak możesz przechowywać swoje szpilki

Ukryte biuro

Wielofunkcyjna sypialnia

Wysuwane elementy w kuchni

Składane łóżko piętrowe

Szafa pod schodami

Schody to kolejne idealne miejsce do przechowywania różnych rzeczy w domu. Może to dotyczyć przechowywania ubrań lub butów przeznaczonych na kolejny sezon.

Rama łóżka z wieloma przegrodami

Łóżko jest dobrym przyjacielem nie tylko, jeśli chodzi o odpoczynek, ale także wtedy, gdy potrzebujemy miejsca do przechowywania rzeczy. Jeśli racjonalnie wykorzystamy ramę łóżka, zmieścimy w niej wiele rzeczy. Po prostu puść wodze fantazji.

Ławka do przechowywania drewna opałowego

Bardzo pomysłowy i użyteczny pomysł. Przechowywanie drewna opałowego pozwoli na zachowanie czystości i maksymalną dostępność dla właścicieli. W ten sposób można spędzić miły weekend z przyjaciółmi przy grillu, nie robiąc przy tym bałaganu w ogrodzie.

Podest z ukrytymi półkami

Wolną przestrzeń na podłodze można bardzo racjonalnie wykorzystać do przechowywania rzeczy. Czy to ubrania, buty, bielizna, te rzeczy będą już miały swoje specjalne miejsce.

Idealne dla małych kuchni

Te proste, ale praktyczne wskazówki pomogą Ci schować wszystkie niezbędne rzeczy. Teraz nie będziesz mieć problemów z ich przechowywaniem!

Jeśli podobał Ci się ten artykuł, nie zapomnij podzielić się nim ze znajomymi!