13 stylizacji, które przyciągną wzrok wszystkich na ulicy!

Kolorowe rajstopy to bardzo niejednoznaczny trend. Z jednej strony takie modele wyglądają ciekawie i elegancko, z drugiej trudno je dopasować do stroju. Jeden mały błąd i zamiast „efektu wow” można spodziewać się kompletnej porażki.

Główne trudności w komponowaniu kolorowych rajstop

1. Takie modele w najbardziej niekorzystny sposób podkreślą wszystkie istniejące niedoskonałości nóg. I nawet idealnie ukształtowane nogi mogą zostać „zniszczone” kolorowymi rajstopami, jeśli wybierzemy niewłaściwy kolor.

2. Kolorowe rajstopy potrafią zamienić nawet biznesowy wygląd w strój klauna. Trudno dopasować je do stroju i jednocześnie wyglądać stylowo i poważnie.

Ale nadal możesz nosić kolorowe rajstopy. Musisz po prostu więcej pracować nad strojem, aby uzyskać pożądany rezultat.

Monochromatyczny wygląd

Najprostszą opcją jest stworzenie monochromatycznego wyglądu z kolorowymi rajstopami. Musisz wybrać rzeczy tego samego koloru i odcienia, ale tekstura rzeczy powinna być inna. Tylko z tym warunkiem strój stanie się elegancki.

Pomarańczowe rajstopy

Ten kolor jest jednym z najbardziej odpowiednich do jesiennych stylizacji. Aby z powodzeniem dopasować je do swojego stroju, postępuj zgodnie z tymi wskazówkami:

Wybierz spódnicę lub sukienkę midi. W takim przypadku niewielka część rajstop będzie widoczna. Aby uzyskać ciekawy efekt, spódnica lub sukienka powinny być dobrane w kolorze zbliżonym do rajstop. Na przykład pomarańczowe rajstopy powinny być noszone z żółtą spódnicą lub sukienką.

Ta sama technika została wykorzystana przy tworzeniu tego stroju. Dzięki temu tylko niewielka część rajstop jest widoczna dla innych. Ale z drugiej strony w tym zestawie większy nacisk położono na kontrast między miękkimi ubraniami (na przykład jasnoszarymi) a jasnopomarańczowymi rajstopami. Dodatkowym detalem są niskie srebrne kozaki.

Pomarańczowe rajstopy idealnie wpasują się w obraz w kojących beżowo-brązowych odcieniach. W powyższym przykładzie oprócz jasnych rajstop zastosowano inne pomarańczowe elementy – szalik i czapkę.

Odcienie czerwieni

Kolor czerwony jest jeszcze bardziej wulgarny, przykuwający uwagę. Warto wybrać modele o dużej gęstości, takie rajstopy z łatwością korygują nogi i nie podkreślają wad.

Spektakularne połączenie jasnożółtych ubrań, karmazynowych rajstop i jasnobrązowych kozaków za kolano. Spódnica i płaszcz na tym zdjęciu są krótkie, ale bardzo mała część rajstop jest nadal widoczna, ponieważ dół nogawki do linii nad kolanem jest zakryty górną częścią butów. Spektakularnym dodatkiem do stroju jest kapelusz z szerokim rondem, pod kolor rajstop.

Rajstopy w kolorze malinowym będą doskonałym dodatkiem do zestawu w neutralnym kolorze. Na przykład w kolorze jasnoszarym lub beżowym. Tylko rajstopy powinny wyróżniać się w takim zestawieniu.

Bardzo piękny czerwony strój. Sukienka, rajstopy, buty i torebka – wszystkie te rzeczy są koloru czerwonego i bardzo podobnych odcieniach. Kontrastowym dodatkiem jest czarny sweter zakładany pod sukienkę i dzianinowa czapka.

Zielone rajstopy

Zielone rajstopy są bardzo niezwykłe. 

Naturalne kombinacje wyglądają szczególnie atrakcyjnie z zielenią. Świetnie będzie wyglądać np. zestaw składający się z brązowej plisowanej spódnicy, zielonych rajstop i białych sneakersów.

Możesz nosić zielone rajstopy z zieloną spódnicą. Górna część tego stroju powinna być neutralna.

Fioletowe rajstopy

Ten kolor jest bardzo złożony, dlatego stroje z nim powinny być wykonane z dużą starannością.

Ponieważ fiolet to mieszanka niebieskiego i czerwonego, najpiękniejszym połączeniem dla fioletowych rajstop będą modele w tych kolorach. Na przykład do niebieskiej sukienki wybrano fioletowe rajstopy i jesienne otwarte buty.

W tym zestawie fioletowych rajstop, różowy i niebieski to idealne połączenie. Buty dobrano do koloru rajstop – fioletowego zamszu.

Czerwony płaszcz ze złotymi guzikami będzie idealnym uzupełnieniem do fioletowych rajstop.