13 najmodniejszych i najładniejszych fryzur 2023 roku: fenomenalna fryzura dla pań 40+

Piękne i pełne objętości włosy to marzenie każdej kobiety. Bez względu na to, jak obraźliwie to zabrzmi, z wiekiem nawet najbardziej zadbane włosy mogą stracić dawne piękno i zdrowie. Ale to nie jest powód do rozpaczy. Styliści wiedzą, że kobiety w wieku 40 i 50 lat potrzebują strzyżenia, aby odświeżyć swój wygląd i dodać objętości włosom. Dziś w artykule dowiesz się, jakie fryzury będą królować w 2023 roku.

Obszerny bob

Faworytem wśród obszernych fryzur jest elegancki bob. Jest idealny dla pań, które chcą dodać wizerunkowi więcej intrygi i atrakcyjności, a także nadaje się do każdej struktury włosów. I tak, bob będzie w stanie odmłodzić wizerunek kobiety po 40 roku życia, co pozwoli Ci znów poczuć się piękną.

Stopniowane carre

Carre to świetna klasyczna fryzura. Nazywana jest uniwersalną, ponieważ jest w stanie odświeżyć wygląd młodej dziewczyny i odświeżyć wizerunek dojrzałej kobiety. Jeśli kobieta po 40-tce potrzebuje objętości, to warto wybrać nie klasyczne carre, ale z gradacją. Ta opcja strzyżenia sprawi, że nawet cienkie włosy będą wyglądać zdrowo i bujnie.

Nowy trend

Tą fryzurę wybierają surowsze panie. Nie lubią spędzać całego czasu na układaniu włosów, więc wybierają fryzurę, która zawsze wygląda na obszerną. Fryzura wnosi odrobinę modnego wyglądu do wizerunku każdej kobiety, a włosy zawsze wyglądają idealnie.

Kaskada

W przypadku włosów średnich i długich najlepiej nadaje się modna kaskada. 40-50-letnia kobieta z kaskadą rozwiąże wszystkie swoje problemy, wyda się jej, że dosłownie wypróbowała eliksir młodości na twarz i włosy. Wyrafinowana technika strzyżenia zapewnia usunięcie wszystkich zniszczonych pasm włosów przy zachowaniu naturalnej objętości włosów.

Pixie

Pixie to krótka fryzura, ale w 2023 roku popularny jest wydłużony model z długą grzywką. Warto zauważyć, że ta fryzura wygląda bardzo obszernie, ukrywa wiele niedoskonałości twarzy, co pozwoli uzyskać efekt odmładzający.

Fryzura ,,piórkowa”

Wśród obszernych fryzur wyróżnia się fryzura ,,z piórkami”. Podczas strzyżenia pasma są przycinane pod pewnym kątem, co daje efekt blasku i lekkości. Ta fryzura jest zalecana dla kobiet po 40 roku życia, które cierpią z powodu cienkiej i rzadkiej struktury włosów.

Objętość na włosach to nie kaprys, a konieczność stworzenia młodego i eleganckiego wyglądu. Doskonale zdają sobie z tego sprawę kobiety po czterdziestce i pięćdziesiątce, dlatego zawsze stawiają na modne fryzury, które dodają im bujności.

Jeśli podobał Ci się ten artykuł, nie zapomnij podzielić się nim ze znajomymi!