12 wskazówek, które brzmią absurdalnie, ale w rzeczywistości działają!

Internet jest bardzo hojny, jeśli chodzi o porady i rekomendacje. Myślimy, że z biegiem czasu przeczytaliśmy tysiące wskazówek, ale one nigdy się nie kończą. Pomocna rada, super pomocna rada, rada bezużyteczna, rada szkodliwa, rada mądrego i rada mniej mądrego. Jedno jest pewne, nie dowiesz się, dopóki nie spróbujesz, bo niektóre z nich brzmią dziwacznie i absurdalnie, ale w praktyce naprawdę działają.

Przydatne wskazówki w życiu codziennym

1. Jeśli Twój kot zachorował i nie masz specjalnej klatki, aby zabrać go do weterynarza, użyj kosza na bieliznę z otworami, który znajdziesz w najbliższym sklepie.

2. A jeśli nie masz pieniędzy na wygodne krzesło biurowe, po prostu użyj poduszki.

3. Jeśli masz pogniecioną koszulę do wyprasowania i chcesz pozbyć się nieestetycznych zagnieceń, ale nie masz pod ręką żelazka, użyj garnka z gorącą wodą, aby się tego pozbyć.

4. Aby usunąć naklejkę z czegokolwiek, będziesz potrzebować suszarki do włosów. Włącz suszarkę i trzymaj przez kilka minut kierując strumień na naklejkę. 

5. Niewiele osób o tym wie, ale orzechy można rozkruszyć prasą do czosnku.

6. Brzmi dziwnie, ale woda, w której gotowałaś makaron nadaje się do podlewania kwiatów domowych, ale dopiero po ostygnięciu. Uwalniane przez makaron związki leczą roślinę, przyspieszają jej wzrost i przedłużają jej żywotność.

7. Aby podgrzać dwie pizze jednocześnie, ułóż je w następujący sposób, pozostawiając miejsce na przystawkę w środku.

8. Jeśli chcesz za wszelką cenę przygotować domowej roboty hot doga, ale nie masz pod ręką bułek, możesz użyć dużego ziemniaka. Oczywiście smak jest inny, ale inny nie znaczy gorszy.

9. Puste butelki po keczupie można zamienić w świetne dozowniki do ciasta.

10. Aby pozbyć się nieprzyjemnego zapachu ze starego termosu lub młynka, wsyp do pojemnika dwie łyżki mąki ryżowej i wymieszaj z wodą. Już po kilku godzinach zapach zostanie całkowicie zneutralizowany. Jeśli nie masz mąki, możesz użyć białego ryżu.

11. Przykryj garnek łyżką, jeśli nie chcesz, aby wykipiało. 

12. Jeśli kochasz grillowaną rybę, ale nie lubisz czyszczenia metalu – przykryj ruszty plasterkami cytryny. W ten sposób ryby będą również smaczniejsze, a grill pozostanie czysty.