12 sztuczek, których uczysz się w szkole gotowania!

Współczesne życie jest bardzo szybkie, a czasem trudne. Postęp technologiczny nie stoi w miejscu i każdego dnia stara się obarczać nas nowymi sprzętami. Nadążanie za nim jest czasem bardzo trudne. Ale nie martw się, dziś mamy tylko sprawdzone sztuczki. Oto 12 sztuczek, które sprawią, że Twoje jedzenie będzie dużo lepsze!

Przydatne wskazówki w kuchni

1. Jeśli przepis mówi, aby dodać dwa ząbki czosnku, możesz spokojnie dodać cztery.

2. Najlepsze puree ziemniaczane powstają z gładkich ziemniaków o żółtawej skórce. Po ugotowaniu ziemniaków całkowicie odcedź wodę z garnka, rozgnieć i wymieszaj ziemniaki, a następnie dodaj mleko lub masło. Otrzymane puree będzie delikatne i kremowe.

3. Usmaż suche przyprawy na patelni przed dodaniem ich do potraw. Ta sztuczka znacząco potęguje ich smak.

4. Zamiast soli dodaj do sałatki trochę octu lub soku z cytryny. Smak będzie wyraźniejszy, a lunch zdrowszy. Poza tym, jeśli w potrawie czegoś brakuje, to prawie zawsze są to kwasy (dodaj wino, sok z cytryny lub pomarańczy).

5. Do smażenia nie używaj oliwy z oliwek z pierwszego tłoczenia. Pomimo spekulacji, oliwa z oliwek jest dobrym sosem do sałatek, a nie bazą do smażenia. Oliwa z oliwek, zwłaszcza extra virgin, ma niską temperaturę palenia. A gdy temperatura spalania zostanie przekroczona, olej usuwa aldehydy i inne toksyny.

6. Jeśli chcesz, aby ryba miała chrupiącą skórkę, usuń nadmiar wody ręcznikiem papierowym. W przeciwnym razie patelnia wypełni się parą i smak będzie zniekształcony.

7. Wysoka temperatura nie oznacza szybkiego gotowania. W przypadku gotowania potraw na dużym ogniu istnieje ryzyko, że składniki nie będą traktowane równomiernie. Spód się przypali, a góra pozostanie niedogotowana.

8. Podczas procesu gotowania makaronu uwalnia on skrobię. Dlatego woda z makaronu staje się biaława. Niewiele osób o tym wie, ale jako bazę do sosu można wykorzystać wodę z makaronu. Skrobia w swoim składzie sprawia, że ​​sos jest gęsty, pyszny i kremowy. A makaron się nie skleja. 

9. Pokrój cebulę na pół i włóż do zimnej wody przed posiekaniem. To pewny sposób na uniknięcie łez podczas siekania.

10. Intensywność smaku czosnku zależy od tego, kiedy dodasz go do potraw. Dla bardziej wyrazistego smaku na końcu dodaje się czosnek, a dla łagodniejszego – czosnek na początku.

11. Świeży imbir jest smaczniejszy niż wyjęciu z zamrażarki. 

12. Nie dodawaj sosu barbecue do mięsa, dopóki nie będzie gotowe. Jeśli dodasz sos na początku lub w trakcie gotowania, mięso się przypali, ponieważ sos zawiera cukier.