12 sposobów na uporządkowanie i przechowywanie rzeczy w kuchni, aby zachować idealny porządek!

Idealny porządek w kuchni to marzenie każdej kobiety. Ale tak naprawdę o czystości tylko marzymy. Zebraliśmy w artykule bardzo praktyczne i łatwe do zastosowania wskazówki, które pozwolą ostatecznie rozwiązać ten problem.

Zamknięte półki

W kuchni zawsze używaj zamkniętych półek. W przeciwnym razie na otwartych półkach cały bałagan od razu przyciągnie twoją uwagę i będziesz musiała codziennie wycierać kurze. 

Szuflada na sprzęt AGD

Zrób osobną szufladę w kuchni na swoje gadżety. Po pierwsze podczas gotowania nie będziesz musiała martwić się o wylanie na nie gorącej zupy lub kompotu, a po drugie rzeczy zawsze będą na swoim miejscu.

Ekspres do kawy w szafce

Duże urządzenia mogą zajmować dużo miejsca. Na przykład ekspresy do kawy mogą całkowicie pozbawić Cię miejsca na gotowanie. Lepiej schować go do szafy.

Szuflady na dole

Pod zestawem kuchennym jest dużo wolnego miejsca, więc bez problemu dorobisz więcej szuflad i przechowasz tam wszystko, czego potrzebujesz do kuchni.

Wbudowana zamrażarka

Aby nie kupować osobnej zamrażarki i nie zajmować miejsca w kuchni, warto ten sprzęt AGD zabudować w zabudowie kuchennej.

Półka wisząca na garnki i patelnie

Garnki i patelnie zawsze sieją spustoszenie w każdej szufladzie. Możesz rozwiązać ten problem za pomocą prostej wiszącej półki, która nie zajmuje dużo miejsca w kuchni.

Oznaczone kosze

Aby szybko znaleźć wszystkie produkty, trzeba nie tylko umieścić kosze w szafce, ale także je podpisać. Dzięki temu zawsze masz wszystko pod ręką.

Wysuwana półka

Bardzo wygodna i praktyczna – to idea dodatkowej wysuwanej półki, którą można dopasować do każdego zestawu kuchennego. Pomoże ci, gdy będziesz gotować dużo potraw.

Chowany kosz na śmieci

Często w miejscu przechowywania kosza na śmieci gromadzi się brud, który jest wyrzucany. Aby sytuacja się nie powtórzyła, warto zrobić wysuwaną półkę specjalnie pod wiadro na śmieci.

Szuflada na talerze

Ukryte miejsce na sprzęt AGD

Wszystkie sprzęty AGD powinny być odsunięte od oczu i blatów tak, aby nie przeszkadzały w gotowaniu.

Oryginalna podstawka na talerze

Kuchnia to miejsce nie tylko do gotowania, ale również przyjemnej, rodzinnej atmosfery. Dlatego warto zrobić tam porządek.

Jak radzisz sobie z bałaganem w kuchni? Opowiedz nam o tym w komentarzach.

Jeśli spodobał Ci się artykuł, zapisz go dla siebie i udostępnij znajomym!