12 roślin doniczkowych, które przetrwają wszystko

12 KWIATÓW DO CIEMNYCH LUB ZACIENIONYCH POMIESZCZEŃ

Czy boisz się uprawiać rośliny domowe, ponieważ uważasz, że nie rosną z powodu złego oświetlenia? Nie martw się i nie rezygnuj z piękna kwiatów tylko z powodu słabego oświetlenia. Obejrzyj ten film, a dowiesz się o 12 roślinach domowych, które żyją nawet tam, gdzie rzadko padają promienie słoneczne. Ich sekret polega na tym, że nie kwitną, ale mają liście, które nie są gorsze od kwiatów.

Kalatea

Wzorzyste liście sprawiają, że roślina ta jest pożądanym dodatkiem do każdego pomieszczenia, ale należy pamiętać, że bezpośrednie światło słoneczne jest dla niej niepożądane. Najlepszą opcją dla kalatei jest półcień, w takich warunkach zarówno kwiat, jak i jego właściciel będą szczęśliwi.

Dieffenbachia

Dla tej rośliny najlepsze jest światło rozproszone. Najlepiej trzymać go za zasłoną. Roślina szczególnie piękna w okresie wiosenno-letnim, kiedy pośrodku liścia pojawiają się jasne przebarwienia.

Dracaena

To prawdziwy kawałek tropików na biurku. Ale trzymaj roślinę z dala od bezpośredniego światła słonecznego – mogą je uszkodzić. Roślina uwielbia cień.

Chlorophytum, zielistka

Bardzo bezpretensjonalna roślina, która preferuje zacienione wnętrza. Może długo przebywać bez słońca i jednocześnie doskonale oczyszcza powietrze.

Helksina

Roślina o drobnych, delikatnych liściach pięknie prezentuje się w wiszących doniczkach oraz w doniczkach obok wysokich roślin. Ale uważaj: nie sadzić jej na niskich roślinach – helksina może je „udusić”. Wymagane jest częste podlewanie i opryskiwanie.

Paprocie

Ponad 2000 gatunków paproci nadaje się do uprawy w domu. Te tropikalne rośliny chętnie pozostają w cieniu, ale nie będą tolerować suchego powietrza. Potrzebują częstego opryskiwania liści, szczególnie w sezonie grzewczym.

Filodendron sercowaty

Dzięki liściom w kształcie serca roślina ta jest uwielbiana przez wielu hodowców kwiatów. Dobrze czuje się w cieniu, doskonale oczyszcza powietrze. Od czasu do czasu trzeba podcinać roślinę, aby nie rozrosła się zbytnio.

Neoregelia

Tropikalna roślina, która rozwija się tylko przy sztucznym świetle. Uwielbia wilgotne warunki, takie jak łazienki.

Spathiphyllum

Jeśli często zapominasz o podlewaniu roślin i prawie żadne światło słoneczne nie wpada do pokoju, możesz pielęgnować ten piękny i bezpretensjonalny kwiat. Nie jest kapryśny i pięknie kwitnie.

Aglaonema

Jedna z najlepszych opcji dla słabo oświetlonego pomieszczenia. Idealny dla początkujących ogrodników.

Sansevieria trzypasmowa

Roślina, która wymaga niewielkiej lub żadnej pielęgnacji. Kwiat dobrze rośnie w dobrym świetle, ale dobrze radzi sobie w ciemności.

Aspidistra wyniosła

Ta roślina doskonale toleruje cień, ciepło, zimno. Ale wymaga trochę cierpliwości, ponieważ rośnie bardzo wolno.

Leave a Reply