12 pomysłów na siwe włosy!

Większość kobiet jest naprawdę przerażona na widok swoich pierwszych siwych włosów. Od tego momentu chodzenie do fryzjera staje się nawykiem. Ale umiejętna praca fryzjera potrafi zdziałać cuda! Ten piękny szary kolor jest dowodem na to, że włosy mogą wyglądać bardzo elegancko.

Siwe włosy mogą być piękne!

Aby taka kolorystyka zadziałała, mistrz prosi klientki, aby zapuszczały włosy przez kilka miesięcy. Najlepiej, jeśli szare włosy mają 8-10 cm. W rezultacie pomoże to mistrzowi powtórzyć naturalny wzór siwych włosów.

Nawet jeśli włosy siwieją tylko w niektórych miejscach, stylista indywidualnie oblicza równowagę między naturalnym kolorem a siwizną.

Zobacz, jak bardzo klientce podoba się jej nowy kolor włosów! Przyznamy, że nam też się podoba!

Według stylistów pierwsza wizyta w salonie zajęła klientce 5-6 godzin. Ale to nic w porównaniu z niesamowitym wynikiem, jaki kobieta uzyskuje na końcu.

Każda koloryzacja rozpoczyna się od usunięcia z włosów starej farby. W tym celu stylista stosuje myjki i utleniacze. Na przykład najwięcej czasu zużywa się na usunięcie czerwonego koloru. Często panie tworzą czerwone odcienie za pomocą naturalnych barwników, takich jak henna i basma.

Już na rozjaśnianych włosach styliści odtwarzają model, starając się jak najbardziej zbliżyć do naturalnego koloru siwych włosów. Pomaga to klientom odnowić kolor 2-3 razy w roku zamiast raz w miesiącu.

Pielęgnacja domowa przy takim koloryzowaniu również powinna być odpowiednia. Oprócz stosowania kosmetyków utrwalających kolor, warto dodać produkty wspierające kolor. Mogą to być na przykład maseczki i odżywki neutralizujące żółknięcie.

Walcząc z atakami sceptyków, którzy twierdzą, że siwe włosy dodają wieku, zasugerujemy, abyśmy przyjrzeli się tej dziewczynie. Nowy kolor włosów w połączeniu ze stylową koszulką nie pozwala nawet myśleć o starości.

W przypadku tej klientki chłodny kolor włosów sprawiał, że wyglądała znacznie młodziej niż oryginalny blond. Rewelacja!

Uzyskując nowy kolor włosów, kobiety przestają się denerwować.

Jak widać, zmiany pasują nie tylko paniom o prostych włosach, ale także właścicielkom loków.

Płomienne oczy tej klientki udowadniają, że siwe włosy mogą być piękne!

Co myślisz o siwych włosach? Podziel się z nami o swoich przemyśleniach w komentarzach!