12 ograniczających przekonań, które uniemożliwiają ci osiągnięcie szczęścia i sukcesu: dowiedz się, jak ich unikać

Twoja rzeczywistość jest odzwierciedleniem twoich najsilniejszych przekonań.

Pamiętaj, że ograniczają Cię tylko mury, które codziennie budujesz.

Jeśli czujesz, że utknęłaś w życiu lub nie dostajesz tego, czego chcesz, przyczyną mogą być ograniczające przekonania w twojej głowie. Ale możesz je zmienić. Po pierwsze, musisz być ich świadoma.

Czym są ograniczające przekonania?

Ograniczające przekonania to głęboko zakorzenione myśli o sobie, które uniemożliwiają osiągnięcie pełnego potencjału.

Nasze przekonania, zarówno pozytywne, jak i negatywne, kształtują nasze myślenie i postrzeganie rzeczywistości. Te przekonania mogą zmienić wszystko w życiu, począwszy od naszej percepcji i tego, jak się czujemy. A to, jak reagujemy, zależy od podświadomego systemu przekonań, który leży u podstaw tego, kim jesteśmy.

System ten kształtuje się w dzieciństwie na podstawie naszych doświadczeń z rodzicami i innymi ludźmi i utrzymuje się przez całe życie. Na początku te idee są dość elastyczne i możemy je zmieniać, ale z czasem na tyle zakorzeniają się w naszej podświadomości, że często nie zdajemy sobie z nich sprawy, bo wydają się nam naturalne.

Trzymamy się ich, mimo że wypaczają nasz pogląd na rzeczywistość, uniemożliwiają nam realizację marzeń, osiągnięcie sukcesu i dobrego samopoczucia. Oto lista ograniczających przekonań i myśli, które powstrzymują cię w życiu.

Musisz ciężko pracować, aby odnieść sukces

Przekonanie, że sukces osiągają tylko ci, którzy ciężko pracują, jest jednym z najczęstszych. Możesz spędzać długie godziny w pracy, przekonana, że to jedyna droga do sukcesu – poprzez podwyżkę wynagrodzenia lub premie. Ale dobre samopoczucie może być atrakcyjne na wiele sposobów i nie musisz pracować do wyczerpania, aby ucieleśnić to, czego pragniesz. Zamiast tego zastąp to przekonanie.

Jak zastąpić to stwierdzenie?

Z łatwością przyciągam zdrowie, bogactwo i szczęście do mojego życia.

Nie zasługuję na to

To ograniczające przekonanie często wynika z niskiej samooceny nabytej w dzieciństwie i dotyczy wszystkich dziedzin życia. Nie czujesz, że zasługujesz na podwyżkę lub miłość drugiej osoby. Nie próbujesz prosić o to, czego chcesz lub potrzebujesz w życiu. W rezultacie zwlekasz i nic nie robisz. Skoncentruj się na swoich mocnych stronach, w czym jesteś dobra. Pamiętaj, że każda osoba ma unikalne umiejętności, zdolności, cechy charakteru, które są cenne dla innych.

Jak zastąpić to stwierdzenie?

Zasługuję na wszystko, czego chcę.

Nie mam dość… (pieniędzy, czasu, doświadczenia itp.)

Jest to jedno z najczęstszych ograniczających przekonań, które uniemożliwiają Ci pójście naprzód i zdobycie tego, czego chcesz. Pamiętaj, że każdy z nas ma tyle samo czasu. Na co go wydajesz? Z czego możesz zrezygnować, aby wydać ten czas na coś ważniejszego? Zastanów się, na co wydajesz pieniądze, gdzie możesz zaoszczędzić i czy jest coś ważnego, na co możesz je przeznaczyć. Spójrz na historie sukcesu. Wielu ludzi sukcesu nie miało na początku doświadczenia i umiejętności, których potrzebowali, ale z czasem je zdobyli.

Jak zastąpić to stwierdzenie?

Znam swoją wartość i cechy, które są dla mnie ważne.

Nie jestem zbyt wystarczająco mądra, aby odnieść sukces

To przekonanie jest podobne do poprzedniego, ale nie jest związane z brakiem rzeczy zewnętrznych (pieniędzy), ale z cechami wewnętrznymi. Zadaj sobie pytanie: skąd wiesz? Ciężko będzie Ci odpowiedzieć, bo nie wiesz. Stale się uczymy i poszerzamy naszą bazę wiedzy. Każdy z nas ma wyjątkowe doświadczenie, którym może dzielić się z innymi. Pomyśl o swoich cechach i o tym, jak pomogą ci odnieść sukces.

Jak zastąpić to stwierdzenie?

Wiem wszystko, czego potrzeba, aby iść swoją drogą do sukcesu.

Będę szczęśliwa dopiero, gdy odniosę sukces/znajdę bratnią duszę/zarobię dużo pieniędzy

Problem z tym przekonaniem polega na tym, że uniemożliwia ci bycie szczęśliwym w tej chwili. Pamiętaj, że szczęście to uczucie.

Kiedy znajdziesz bratnią duszę lub zaczniesz dużo zarabiać, przez chwilę poczujesz się szczęśliwsza. Jednak gdy się do tego przyzwyczaisz i zaczniesz brać to za pewnik, poczucie szczęścia będzie się zmniejszać.

Aby czuć się szczęśliwszym, skup się na dobrych rzeczach w życiu i nie porównuj się z innymi. Rozwijaj zdrowe nawyki, a poczujesz się lepiej, będziesz miała więcej energii, a poczucie szczęścia przyjdzie naturalnie.

Jak zastąpić to stwierdzenie?

Skupiam się na dobrych rzeczach, które mam, aby przyciągnąć więcej tego, co już mam.

Nigdy nie znajdę miłości

Często kryje się za tym strach przed złamanym sercem, który otrzymaliśmy z poprzednich związków lub obserwując relacje bliskich. Jednak to przekonanie może znacznie utrudnić budowanie silnych i trwałych relacji. Strach prowadzi do niepewności, a to często stanowi przeszkodę w randkowaniu i rozwijaniu relacji.

Przede wszystkim naucz się kochać siebie. Kiedy zaczniesz kochać siebie, będziesz bardziej otwarta i będziesz w stanie zaakceptować każdy wynik związku, ponieważ będziesz wiedziała, że kochanie siebie pomoże ci przetrwać każdy ból w przyszłości.

Jak zastąpić to stwierdzenie?

Moja osobowość i serce są całe, ponieważ przede wszystkim kocham siebie.

Trudno zarabiać na swoich pasjach

Jest w tym dużo prawdy. Bardzo często trzeba pracować długie godziny, aby zarobić wystarczająco dużo w biznesie, który lubisz.

I nawet jeśli zarabiasz pieniądze, robiąc to, co kochasz, niektóre z tych prac mogą ci się nie podobać.

Na przykład jako lekarz możesz nie cieszyć się robieniem notatek lub graniem w reklamach będąc aktorem. Czasami musisz być elastyczna i kreatywna, ale możesz zarabiać robiąc to, co kochasz.

Jak zastąpić to stwierdzenie?

Z dobrym pomysłem, planem, wytrwałością i pomaganiem innym mogę dobrze zarobić.

Aby zarobić dużo pieniędzy, potrzebujesz już mieć pieniądze

Pomysł, że potrzebujemy pieniędzy, aby dobrze zarobić, jest wymówką dla naszego ego, które nie chce przyznać się do strachu. Jednocześnie strach polega raczej na tym, że trudno jest nam zacząć od zera, aby się wspinać.

Prawda jest taka, że ​​każdy z nas boryka się z trudnościami, niezależnie od konta bankowego. Bądź wdzięczna za trudy. Wyobraź sobie, jak wyglądałoby Twoje życie, gdybyś miała wszystko za dotknięciem palca.

Im mniej masz, tym większa chęć osiągnięcia i tym większa radość i wartość tego, co otrzymasz.

Jak zastąpić to stwierdzenie?

Jestem wdzięczna za wszystko, co mam i wiem, że najlepsze jeszcze przede mną.

Nie mam kontroli ani odpowiedzialności za swoje zdrowie

Istnieje wiele dowodów na to, że nasza dieta, aktywność fizyczna, ilość i jakość snu oraz sposób radzenia sobie ze stresem mogą mieć znaczący wpływ na nasze zdrowie.

Wielu chorób przewlekłych można uniknąć, jeśli skupisz się na tych aspektach zdrowia.

Jednym z powodów, dla których ludzie czują, że nie mają kontroli nad swoim zdrowiem, jest to, że zmiana wymaga czasu.

Potrzeba kilku miesięcy zdrowego odżywiania i regularnych ćwiczeń, aby zobaczyć pozytywne efekty.

Jednak wiele osób jest niekonsekwentnych lub poddaje się zbyt wcześnie, zanim zobaczą widoczne rezultaty.

Jak zastąpić to stwierdzenie?

Jestem odpowiedzialna za swoje zdrowie fizyczne i psychiczne, dokonywanie właściwych wyborów i dbanie o siebie.

Jestem za stara na spełnianie marzeń

Społeczeństwo jako całość ma tendencję do utrwalania fałszywego przekonania, że ​​wraz z wiekiem należy zwolnić i zrobić sobie przerwę. Tak naprawdę wiek nie jest przeszkodą w realizacji marzeń. Bez względu na to, ile masz lat, sukces jest możliwy, jeśli masz właściwe przekonania.

Takich przykładów jest wiele. Projektantka Vera Wang weszła do branży modowej dopiero w wieku 40 lat, podczas gdy aktor Samuel L. Jackson dokonał pierwszego aktorskiego przełomu w wieku 43 lat.

Jeśli wiek nie pozwala ci na poprawę swojego życia, powtórz poniższe stwierdzenie.

Jestem w idealnym wieku, aby osiągnąć dobre samopoczucie.

Życie nie jest łatwe

Chociaż życie jest rzeczywiście pełne wzlotów i upadków, myśl, że życie musi być trudne, jest jedną z pułapek naszej świadomości.

Jeśli myślisz, że życie jest pełne trudności, przyciągniesz więcej trudności.

Klucz do szczęśliwego życia jest bardzo prosty. Wszystko, co musisz zrobić, to zdecydować, czego chcesz w życiu, kultywować w sobie poczucie sukcesu i każdego dnia znajdować coś dobrego.

Pojawią się okazje, a życie potoczy się swoim torem.
Nie bądź dla siebie zbyt surowa i nie bierz wszystkiego zbyt poważnie. Ciesz się życiem i dbaj o siebie.

Jak zastąpić to stwierdzenie?

Z łatwością przyciągam wszystko, czego chcę.

Trudno to zmienić

Wielu ludzi trzyma się fałszywego przekonania, że ​​nigdy się nie zmienią i dlatego nie podejmują działań.

Przez wiele lat pracują w tej samej pracy, latami nie mogą schudnąć ani cierpieć na choroby przewlekłe. Wszystko to jest konsekwencją lęku przed zmianą.

Pamiętaj, że zmieniamy się, kiedy działamy, nawet jeśli wydaje się, że nic nie działa. Czasami potrzeba czasu, aby zmiany stały się widoczne, ale kiedy zobaczysz pierwsze pozytywne rezultaty swoich działań, Twoje myśli się zmienią.

Zdajesz sobie sprawę, że to łatwiejsze niż myślałaś.

Jak zastąpić to stwierdzenie?

Akceptuję wszystkie zmiany, które zachodzą w moim życiu.

Jeśli spodobał Ci się artykuł, nie zapomnij podzielić się nim ze znajomymi!