12 niesamowitych sztuczek: szybko i łatwo pozbądź się brudu i bałaganu w domu

Masz dość ciągłej wojny z bałaganem? Istnieje kilka opcji, które pomogą Ci go przezwyciężyć. 

Łatwiej jest myśleć w czystej przestrzeni – zapewne zauważyłaś to na podstawie własnego doświadczenia. Jednak ciągłe pobudzenie nikomu nie doda pozytywnych emocji. Aby uniknąć konieczności sprzątania 24 godziny na dobę, 7 dni w tygodniu, musisz nauczyć się znajdować zbawienie w małych rzeczach.

Dzięki kilku sekretom możesz tak zorganizować swoje życie, że zapomnisz o konieczności częstego sprzątania. Zaoszczędzony czas możesz przeznaczyć na przyjemniejsze zajęcia.

Sprytne przechowywanie na zwykłej półce

Umieść kilka pojemników w szufladzie i rozłóż wszystkie rzeczy według kategorii – każda na swoim miejscu. Wtyczki i przewody można również ukryć w środku.

,,Reguła 5 rzeczy”

Codzienne generalne sprzątanie zostanie zastąpione prostą „zasadą 5 rzeczy”. Każdego dnia rozejrzyj się po pokoju i znajdź 5 rzeczy, które są nie na swoim miejscu. Połóż książkę na półce, poduszkę na kanapie, zanieś kubek do kuchni. W ten sposób przyzwyczaisz się do sprzątania, ale nie spędzisz na nim całego wolnego czasu.

Pojemniki w kuchni

Zamiast kwiatów można w nim umieścić owoce lub sztućce. W doniczkach można w zasadzie ukryć wszystko, co psuje wygląd kuchni – na przykład gąbki do mycia naczyń.

Haczyki łazienkowe można wykorzystać na wiele sposobów

Takie haczyki nie tylko doskonale spełniają swoją funkcję, ale są również niezastąpione w innych domowych sprawach. Na przykład nadają się do przechowywania krawatów i pasków. Te haczyki odnajują się również w kuchni: można powiesić ręczniki.

Miejsce do przechowywania drobiazgów w domu

Większość bałaganu tworzą małe rzeczy rozrzucone po całym pokoju. Umieść przedmioty takie jak ulotki, wizytówki, gumki recepturki i monety na swoim miejscu – umieść je w szufladach lub pudełkach.

Środki czyszczące w różnych pomieszczeniach

Istnieje opinia, że ​​jeśli przechowujesz środki czystości w pomieszczeniu, w którym są najczęściej używane, nigdy nie będzie bałaganu. Po prostu zaczniesz zauważać niedociągnięcia i od razu weźmiesz się do pracy, aby je wyeliminować.

Środki czystości lepiej trzymać więc w kuchni, a nie w przedpokoju czy łazience, środki do czyszczenia dywanów w salonie czy sypialni, ścierki do kurzu przy biurku czy na otwarcyh półkach. Najważniejsze jest to, że te przedmioty nie powinny przyciągać uwagi i być przechowywane w ustronnym kącie, o którym tylko Ty będziesz wiedzieć.

Biżuteria w organizerze

Biżuteria musi być starannie przechowywana. Dzięki temu nie będzie się na nich zbierał kurz.

Lampy w szafie

Aby nie wiercić się w półmroku przy wyborze stroju, w szafie umieść lampy identyczne jak lampy sufitowe. Aby zaoszczędzić pieniądze, możesz sprawić, że zaczną działać dopiero po otwarciu drzwi szafy lub osobnym wyłącznikiem.

Rękawiczki i czapki

Jeśli masz w domu dużo czapek, rękawiczek i innych drobnych akcesoriów, ale nie wiesz, gdzie je przechowywać, wypróbuj tę opcję. Zawieś torbę na zakupy w szafie lub na wieszaku i umieść w niej wszystkie swoje rzeczy.

Kapcie w koszu

W przedpokoju można postawić kosz, który będzie przeznaczony wyłącznie na kapcie pokojowe. W przeciwieństwie do „przechowywania” butów wewnętrznych razem z zewnętrznymi, takie małe systemy są nie tylko wygodniejsze, ale także bardziej estetyczne.

Obrotowy stojak na przyprawy

W szafkach nie można umieszczać przypraw, olejów, witamin i innych słoików. Zainwestuj w obrotowy stojak. Po pierwsze zwolnisz miejsce, a po drugie będziesz mohła trzymać wszystko, czego potrzebujesz pod ręką.

Uchwyt magnetyczny na noże

Magnesy na sztućce są bardziej higieniczne, wygodniejsze i nie zaśmiecają przestrzeni kuchennej. Co więcej, taką podstawkę można umieścić w dowolnym miejscu: nad zlewem, w miejscu pracy, w najbardziej ustronnym miejscu w kuchni.

Jeśli podobał Ci się ten artykuł, nie zapomnij podzielić się nim ze znajomymi!