11 psychologicznych sztuczek, które pomogą ci dostać to, czego chcesz

Istnieją techniki psychologiczne, które działają na poziomie podświadomości. Z ich pomocą łatwiej będzie Ci znaleźć pracę, wpływać na ludzi lub natychmiast uspokoić się w stresującej sytuacji. Przyjrzyjmy się razem tym 11 sztuczkom psychologicznym, dzięki którym możesz wpływać na ludzi.

 1. Jeśli chcesz zapobiec konfliktowi, weź coś z jedzenia i stań pomiędzy tymi, którzy się kłócą.  Zjawisko to nazywa się „efektem przekąski”. Posiłek kojarzy się ze spokojem i relaksem. Prawdopodobieństwo, że ktoś zaatakuje kogoś podczas jedzenia, jest bardzo małe, więc konflikt szybko ustępuje.
 2. Jeśli chcesz się  pozbyć niechcianego przedmiotu, po prostu przekaż go osobie, stojącej w pobliżu, prowadząc z nim rozmowę. Zadaj tej osobie pytanie w trakcie rozmowy. Mózg będzie tak zaabsorbowany szukaniem odpowiedzi, że nie zwróci uwagi na wręczany przedmiot. W tej sytuacji ludzie wezmą wszystko z twoich rąk, nawet o tym nie myśląc.
 3. Jeśli poprosisz kogoś o drobną przysługę, ta osoba na pewno Cię polubi. Jest to odbiór psychologiczny: doceniamy ludzi, którzy przynajmniej raz nam pomogli.
 4. Jeśli masz ważne spotkanie, lepiej zaplanować je na początku lub na koniec dnia. Ludzie najlepiej zapamiętują wydarzenia z początku lub na końca dnia. Podczas rozmowy kwalifikacyjnej staraj się być pierwszym lub ostatnim z kandydatów.
 5. Jeśli skopiujesz gesty rozmówcy, możesz zdobyć jego zaufanie. Kopiowanie gestów, póz lub mimiki pomoże ci szybko zdobyć zaufanie rozmówcy. Nawet jeśli ktoś tego nie zauważa, dzięki znajomym gestom, podświadomie widzi siebie w tobie. Najważniejsze – nie przesadzaj.
 6. Kiedy w towarzystwie wszyscy się śmieją,  instynktownie patrzą na tę osobę, którą lubią najbardziej. W ten sposób możesz dowiedzieć się o relacjach miłosnych między znajomymi.
 7. Jeśli jesteś zdenerwowany – żuj gumę albo zjedz coś.  Przed jakimkolwiek wydarzeniem, które Cię denerwuje, powinieneś spróbować gumy do żucia lub nawet coś zjeść. Podczas żucia mózg uważa, że nie ma niebezpieczeństwa i można się zrelaksować. Wysyła sygnał, który łagodzi napięcie nerwowe i pomaga się uspokoić.
 8. Bliższe spojrzenie pomoże ci znaleźć konieczne informacje. Jeśli nie jesteś zadowolony z odpowiedzi swojego rozmówcy, po prostu patrz mu w oczy. W takiej sytuacji cisza będzie trudna do zniesienia, tak bardzo, że twój rozmówca wszystko ci powie.
 9. Wyobraź sobie, że pracodawca jest twoim przyjacielem. Pomoże ci to natychmiast się uspokoić, więc o wiele łatwiej będzie ci odpowiadać na pytania.
 10. Jeśli pracujesz z ludźmi, umieść za sobą lustro. Zdziwisz się, że wielu z nich będzie bardziej życzliwymi. Wszystko to dlatego, że ludzie nie lubią widzieć siebie złych i zirytowanych.
 11. Jeśli wydaje ci się, że ktoś cię obserwuje, po prostu ziewnij. Ziewanie jest zaraźliwe. Wystarczy ziewać i rozglądać się, aby dowiedzieć się, kto cię obserwuje.

Jeśli spodobał Ci się ten film, zalajkuj i podziel się swoimi przemyśleniami w komentarzach. Do zobaczenia w następnym filmie.

Leave a Reply