11 nawyków higieny osobistej, które powinieneś teraz porzucić

Musimy wiele się nauczyć, jeśli chodzi o higienę osobistą. Niektórzy z nas zapominają umyć rąk po wyjściu z toalety, a inni wymieniają szczoteczkę do zębów rzadziej niż raz w roku. Porozmawiamy o tym dzisiaj. Istnieje wiele innych nawyków, które wydają się nam naturalne, i to jest najgorsze. Po obejrzeniu filmu przygotuj się na radykalną zmianę zasad higieny osobistej, ponieważ co najmniej 11 z twoich nawyków jest błędnych, chociaż nie zdajesz sobie sprawy.

Zbyt często używasz kul musujących do kąpieli.

Najbardziej toksyczną substancją w nich jest aromat, 95% tych substancji jest syntetyzowanych z oleju i wpływa na nasz układ hormonalny. Najbardziej niebezpieczny jest aldehyd octowy. Może negatywnie wpływać na układ oddechowy, nerwowy i nerkowy.

Perfumujesz bieliznę.

Najczęściej suchość w okolicy intymnej jest objawem kontaktowego zapalenia skóry. Sprawia to wiele czynników, najczęściej jest to syntetyczny detergent do prania. Perfumy również mogą powodować takie objawy, więc powinnaś zrezygnować z perfumowania bielizny.

Używasz zbyt często kremów nawilżających i masek.

Powinnaś kontrolować zużywanie kremu i masek. Jeśli kończy się po kilku miesiącach, wszystko jest w porządku, jeśli jednak w ciągu kilku tygodni – to przesadzasz. Jeśli Twoja skóra stała się zbyt tłusta i ma trądzik, ogranicz stosowanie kremów. Eksperci zalecają stosowanie kremu nie więcej niż 2 razy dziennie, ale raz też wystarczy.

Myjesz zęby natychmiast po jedzeniu.

Paradoksalnie niepożądane jest mycie zębów natychmiast po jedzeniu, szczególnie jeśli w twoim menu były produkty o wysokiej kwasowości lub soki. Kwas reaguje z pastą do zębów, przez co szkliwo ulega uszkodzeniu. Dlatego mycie zębów zaleca się godzinę lub dwie po jedzeniu.

Nie używaj mydła antybakteryjnego.

Takie mydło zwykle zawiera triklosan, substancję, która może zmieniać poziom testosteronu i hormonów tarczycy. Triclosan znajduje się w 75% mydeł przeciwbakteryjnych i został zakazany w Stanach Zjednoczonych i Kanadzie.

Zbyt często używasz gąbki do złuszczania i peelingu. Eksperci twierdzą, że peeling wyrządza więcej szkody niż pożytku. Kiedy usuwasz górną warstwę martwego naskórka, niszczysz naturalną barierę ochronną. To samo dotyczy stosowania gąbek złuszczających. Zwłaszcza jeśli masz skłonność do alergii, lepiej umyj ręce i używaj gąbki tylko w trudno dostępnych miejscach, takich jak plecy.

Nie trzymaj gąbki w wilgotnym otoczeniu.

Mokra gąbka to świetne miejsce do hodowli bakterii. Pleśń również lubi podobne środowisko. Zastosowanie takiej gąbki prowadzi do podrażnienia i pojawienia się trądziku. Idealnie byłoby trzymać gąbki w suchym miejscu.

Stosuj dezodoranty w kulce.

Największym niebezpieczeństwem związanym z rozpylaniem dezodorantu jest to, że wdychamy je, a konsekwencje mogą być przykre – alergie lub astma. Niewielu z nas czytało w instrukcjach, że pryskanie w pomieszczeniach jest zabronione. Dlatego najlepiej stosować dezodorant w kulkach.

Używanie antyprespirantów.

 Po pierwsze, wybierz te, które są bezwonne, a po drugie, ich codzienne stosowanie prowadzi do pojawienia się kandydozy. Jeśli potrzebujesz ich użyć, często je zmieniaj i nie zostawiaj ich na noc.

Wyrywasz włosy z nosa.

Włosy w nosie odgrywają bardzo ważną rolę w oczyszczaniu powietrza. Wyrywanie włosów prowadzi do wdychania szkodliwych cząstek oraz infekcji mieszków włosowych. Najlepiej używać nożyczek lub trymera.

Źle myjesz włosy.

Kiedy włosy są myte w zwykłej pozycji, są mniej zniszczone. Mokre włosy są bardziej kruche. Jeśli myjesz włosy z opuszczoną głową, zniszczysz je jeszcze bardziej.

Leave a Reply