11 kreatywnych pomysłów na fryzurę pixie

Komu będzie pasowała fryzura pixie?

Trend mody na krótkie fryzury aktywnie się rozwija. Panie są zmęczone ciągłym marnowaniem czasu na stylizację, dlatego łatwo pozbywają się długich włosów i wybierają stylową pixie. Strzyżenie błyskawicznie odmieni kobiecy charakter i doda pewności urodzie.

Pixie jest uważana za dość wszechstronną fryzurę, ponieważ dzięki różnorodnym technikom wykonania nadaje się do każdego kształtu twarzy i struktury włosów. Pixie najlepiej pasuje do kobiet o owalnej twarzy o wyrazistych rysach twarzy. Modne pixie będzie pasować również do cienkiej i wydłużonej twarzy. Jeśli chcesz podkreślić cechy fryzury, możesz wybrać pixie z długą lub asymetryczną grzywką. 

Rodzaje pixie

Różnorodność modnych fryzur pozwala wybrać kształt i długość w zależności od twoich parametrów. Obecnie istnieje kilka odpowiednich opcji na oszałamiającą pixie:

Pixie z wygolonymi skroniami i karkiem to modna fryzura, która pasuje tylko do najbardziej odważnych i kreatywnych kobiet. Osobliwością fryzury jest obszerna korona włosów na głowie, która kontrastuje z ogolonymi skroniami i karkiem. Dzięki tej fryzurze farbowanie włosów w jasnym odcieniu wygląda idealnie;

Pixie z wygolonymi zausznikami to  bardziej kobieca wersja kreatywnej fryzury pixie. Będzie pasować młodym i dojrzałym kobietom. W tego typu fryzurach skronie są ogolone, ale obszerna część włosów na czubku głowy pozostaje jak dawniej;

Asymetryczne pixie – różnej długości kosmyki przy twarzy dodają szczególnego uroku i intrygi kobiecemu wyglądowi;

Farbowane pixie –  fryzura jest dobrana do owalu twarzy i jest uzupełniona modną nienaturalną kolorystyką. Kobiety nie zatrzymują się na naturalnym odcieniu, ale wybierają najbardziej niesamowite kolorowe odcienie na krótkiej długości.

Komu fryzura pixie nie będzie pasować?

Pixie to w rzeczywistości bardzo atrakcyjna i kobieca fryzura, ma wiele pozytywnych cech. Ale fryzura w niektórych przypadkach może nie pasować do pań, zwłaszcza jeśli kobieta ma zbyt widoczne wady twarzy. Jednak główną cechą charakterystyczną fryzury jest rozjaśnienie twarzy i nadanie naszemu wyglądowi lekkości. 

Styliści radzą również kobietom o okrągłej twarzy i krótkiej szyi, aby nie wybierały tej fryzury, ponieważ nie będzie do nich pasować.