11 genialnych pomysłów na organizację Twojej kuchni

Aby wizualnie zwiększyć przestrzeń domu, nie trzeba zwracać się do projektantów i wydawać dużo pieniędzy. Ten artykuł zawiera najlepsze przykłady aranżacji małej kuchni.

Jak zorganizować przestrzeń w kuchni?

1. Spiżarnia to miejsce, w którym trzymamy przedmioty, z których rzadziej korzystamy. Ale to nie znaczy, że to tylko miejsce do przechowywania, bez koloru i stylu. Spiżarnia można ładnie zaaranżować.

2. Tutaj możesz przechowywać nie tylko rzadko używane przedmioty, ale także niektóre oleje, przyprawy i płatki zbożowe.

3. Jeśli nie masz spiżarni, umieść słoiki w szufladach. Ten trik zoptymalizuje przestrzeń i doda uroku Twojej kuchni.

4. A jeśli chcesz więcej, umieść słoiki na półkach i przymocuj półki do panelu.

5. Dzięki nim nie będziesz już musiał desperacko szukać potrzebnego składnika i nie obudzisz się nagle bez zapasów cynamonu. Wszystko w zasięgu wzroku i pod ręką.

6. Szafka kuchenna może dać Ci więcej możliwości, niż się wydaje na pierwszy rzut oka. Pamiętaj, że w małej kuchni każdy centymetr musi być wykorzystany mądrze.

7. Mała powierzchnia nie jest powodem do rezygnacji z eleganckiego, schludnego i przemyślanego wnętrza. Wielofunkcyjny blat sprawi, że kuchnia stanie się bardziej praktyczna, zoptymalizuje przestrzeń i zwiększy komfort wizualny w mieszkaniu.

8. Szafki kuchenne, które pozostawiają dużo miejsca aż do sufitu, wyglądają tanio i nudno. Im wyższa szafa, tym lepiej. Zarówno pod względem estetycznym, jak i funkcjonalnym.

9. Często spiżarnia może być częścią wystroju.

10. Nawet jeśli jest to przestrzeń, do której nie przywiązujemy dużej wagi, spizarnia jest niezbędna, bo w ten sposób powstaje porządek. A porządek jest ważny dla naszego dobrego samopoczucia i komfortu naszych bliskich.

11. Kuchnia to miejsce, w którym gromadzi się cała rodzina – na przekąskę, obfite śniadanie czy uroczysty posiłek. Dlatego kuchnia musi być schludna, wygodna i czysta.